Zakończenie roku szkolnego przez klasę VIII

25.06.2021 r.

Zakończenie roku szkolnego klasy VIII

Witam serdecznie wszystkich Państwa zebranych.

Witam szanownych rodziców, księdza proboszcza, całe grono pedagogiczne, pracowników administracji, a szczególnie dzisiejszych absolwentów klasy VIII.

Witam także przedstawicieli klas, którzy zostali zaproszeni by uczestniczyć w dzisiejszej uroczystości.

Spotykamy się dzisiaj by uroczyście pożegnać naszych absolwentów szkoły. Jest to wyjątkowy dzień w ich życiu bo po 8 latach edukacji szkolnej jak to się mówi potocznie opuszczą nasze mury szkolne. Były to lata, które pozostaną im w pamięci a szczególnie te ostatnie 2 lata wbija się w mocno w pamięć przez tzw. pandemię i wirus Sars Cov 2,który spowodował ogromne zamieszanie w naszym życiu.

Było to ogromne wyzwanie organizacyjne dla szkoły i całej społeczności szkolnej czyli dyrektora, nauczycieli, wychowawców, uczniów i rodziców. Nauka zdalna inaczej zwana nauką na odległość była realizowana w całej Polsce i stawiała wiele wyzwań dla wszystkich.

Podołaliśmy temu  w miarę możliwości ale bywały też trudności obiektywne na które nie mieliśmy wpływu - ot chociażby ograniczony zasięg internetu.

Mamy jednak w pamięci to co było przed tym okresem i wiele się wydarzyło i ta klasa zaznaczyła ją wyjątkowo  z kilku powodów:

Po pierwsze: jedna z najliczniejszych klas w ostatnich latach

Po drugie : równy podział na dziewczyny i chłopców

Po trzecie : klasa mająca potencjał intelektualny i zdolności kierunkowe w różnych konkursach plastycznych, muzycznych, wiedzy o pożarnictwie  i sporcie.

Po trzecie : zaangażowanie w wolontariat i pomoc innym (udział w akcjach charytatywnych WOŚP, Serce Sercu i działalność w OSP Kosarzyska

Otrzymacie świadectwa szkolne i nagrody książkowe za swoje wyniki w nauce. Gratuluję każdemu z Was bo wszyscy otrzymujecie promocje i stajecie się absolwentami szkoły. Stajecie także przed wyborem co do Waszej nowej drogi życiowej czyli kim chcecie być na przyszłość i jaki zawód wykonywać. Być może będzie to liceum ,technikum albo szkoła branżowa. W dalszej przyszłości być może studia kierunkowe. Życzę Wam aby Wasze marzenia się spełniły.

Chcę  na koniec podziękować  wszystkim nauczycielom którzy uczyli w tej klasie. Szczególne podziękowania kieruję do wychowawczyń  w klasach I-III p.Janinie Psonak i w klasach  IV-VIII p. Marzenie Jabrockiej

Dla p. Marzeny była to też wyjątkowa klasa którą prowadziła przez 5 lat począwszy od klasy IV. Szczególnie te ostatnie 2 lata wymagało od niej dużo trudu i poświęcenia  w tych niełatwych warunkach, ale bardzo dobrze sobie poradziła i  za to jej składam podziękowanie za pracę dydaktyczną, wychowawcza i opiekuńczą.

Podziękowania składam też wszystkim rodzicom za zaangażowanie przez te lata szkolne wtedy kiedy nas wspierali w różnych działaniach szkolnych  - imprezach okolicznościowych, akademiach, festynach. Dziękuję też za te ostatnie 2 lata, które wymagały od nich wiele wysiłku i motywacji by  przekonać swoje dzieci do nauki i systematyczności.

Marian Dobosz