Wycieczka kl.4,5,6 na Obidzę

Wycieczka na Obidzę

Wycieczki klasowe  to jedna z najbardziej lubianych przez dzieci form uczestnictwa w życiu szkolnym. Mają na celu wzajemne poznawanie i integrację zespołu klasowego, poznawanie regionu i  jego środowiska przyrodniczego, uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody i jej walory naturalno – zdrowotne oraz na umiejętne korzystanie z jej zasobów. .Taki też cel postawiliśmy sobie i w piękny słoneczny  poranek 20 października klasy 4-6  wraz z wychowawcami udały się na pieszą wycieczkę na Obidzę . Z uśmiechami na twarzy wyruszyliśmy pieszo z Kosarzysk.  Wytrwale podążając do celu, podziwialiśmy piękny krajobraz jesienny, który w tym roku wydaje się być wyjątkowo malowniczy. Po dotarciu na szczyt,obok „ Wozu u Johnego”  czekała specjalnie  dla  nas przygotowana gościna, rozpalone ognisko oraz wyśmienite placki pasterskie. Zapewne najlepszą atrakcją dla większości, było tradycyjne pieczenie kiełbasy, bo jak się okazało niektórzy robili to po raz pierwszy. Po zjedzeniu kiełbasek , przyszedł czas na zabawy, harce i swawole. Pogoda bardzo nam sprzyjała ,piękne jesienne słoneczko było znakomitym tłem do robienia zdjęć, które będą doskonałą pamiątką ze wspólnego wyjścia. Lecz to co dobre,  szybko się kończy. I choć pogoda była cudowna, góry piękne i żal było się żegnać, nadszedł czas powrotu. W doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły. Serdeczne podziękowania składamy Państwu  Bernadecie i Andrzejowi Porębskim za ciepłe przyjęcie, przepyszne placki, ciepłą herbatkę oraz wszystkie udogodniania dla nas przygotowane. Życzymy dużo zdrowia i „polecamy się na przyszłośćJ”.

M.Jabrocka