Jasełka szkolne

22.12.2022 r.

Jasełka w szkole.

Spotkaliśmy się w pełnym gronie czyli całej społeczności szkolnej po 4 latach (ostatnio miało to miejsce w grudniu 2018 roku).Była to wyjątkowa wigilia z racji tego, że jest chyba największa w MiG Piwniczna - Zdrój pod względem ilości uczestników. Spotkanie to razem zgromadziło około 150 dzieci, uczniów, nauczycieli, rodziców pracowników szkoły.

Było to wyjątkowe wydarzenie  bo po przedstawieniu  Jasełek kultywowaliśmy nasze polskie, regionalne tradycje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczęliśmy od naszego polskiego zwyczaju łamania się opłatkiem i składanie sobie życzeń na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Zawitał do nas także Święty Mikołaj i rozdawał prezenty dla wszystkich. Następnie spożywaliśmy symboliczne danie wigilijne i śpiewaliśmy kolędy opowiadające o narodzeniu Jezusa Chrystusa. W spotkaniu uczestniczyli także zaproszeni goście ,Burmistrz MiG Piwniczna-Zdrój – Dariusz Chorużyk i Dyrektor Zespołu Administracyjno-Ekonomicznego p.Urszula Sikorska

Największym zainteresowanie cieszyła się kolęda ,,Przybieżeli do Betlejem Pasterze” ,którą zaśpiewaliśmy wspólnie :uczniowie, nauczyciele, rodzice, burmistrz,dyr.szk.

Na koniec dyrektor szkoły Marian Dobosz życzył wszystkim zebranym by nadchodzące Święta stały się czasem radości i wytchnienia od spraw codziennych i aby zdrowie i szczęście oraz wszelka pomyślność na stałe zamieszkało w każdym domu.

Ponadto życzył by Nadchodzący rok 2023  stał się rokiem spełnionych marzeń i oczekiwań a każdy dzień niech będzie pomyślny.

M.D.