Dzień Babci i Dziadka w klasach I-III

Powitałem  szczególnie serdecznie wszystkie Babcie i Dziadków, którzy przybyli do nas na dzisiejszą uroczystość, rodziców, którzy nas wspierają w różnych działaniach i nauczycieli oraz uczniów klas I-III.

Szanowne Babcie i szanowni Dziadkowie. Spotykamy się po  5 latach nieobecności ponieważ mamy jak to się mówi przerwę w życiorysie spowodowaną tzw Covidem 19 czyli choroba zakaźną, która zatrzymała na kilka lat tzw. normalność życiową. Mieliśmy też w tym okresie ferie zimowe które corocznie są w innym terminie ale najważniejsze jest to że znów się jak mówi widzimy.

Ostatnio bardzo wiele się mówiło o Waszym święcie. Pokazywano relacje telewizyjne i podano że babcie obchodzą swoje święto  21 stycznia, a dziadkowie 22 stycznia każdego roku. Wiemy też dzień babci jest od  1964 roku a dziadka od 1978 roku.

Zasłyszałem  w audycji radiowej  tym dniu   ciekawą rozmowę z małymi dzieckiem  zapytano je  jaka według ciebie Babcia jest  najlepsza, a dziecko odpowiedziało moja. Nie mówiło jaka ma być tylko od razu  szczerze i prawdziwa, że moja .Świadczy to o tym jak dziecko postrzega swoja ukochaną babcię.

Rozmawiano też na temat zdrowia babci i dziadka z lekarką. Zapytano ja jakie witaminy powinni zażywać babcie i dziadkowie na co odpowiedziała ,że najważniejsza jest witamina M - czyli witamina Miłości bo taka jest potrzebna  i odgrywa ona ważna rolę w samopoczuciu. To sprawia ,że czują się oni wtedy zaopiekowani i potrzebni i należy się im szacunek i podziękowanie. Oni także przekazują te witaminę ma swoje dzieci i wnuki.

Młodsze pokolenie jest w tzw.  sztafecie pokoleń - uczy  się i przygląda jakimi  być w przyszłości jakimi będą  dziadkami i babciami.

Mówi się i tak się utarło, tzn. że rodzice wychowują a babcie i dziadkowie rozpieszczają więc niech tak zostanie.

Otrzymacie Państwo podziękowania i upominki od najmłodszych wnuków i wnucząt za troskę o nich i wspieranie ,za uśmiech, pogodę ducha za wszystko co dla nich robicie.

Kończąc chciałem życzyć Wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia ,radości uśmiechu na co dzień  dużo miłości, cierpliwości choć ja macie  i wszystkiego najlepszego. Niech się Wam po prostu darzy.

M.D.