Dzień Sportu i Dziecka

W dniu 6.06.2023 r.( wtorek) o godz. 9.00 odbył  się  Dzień Sportu i Dziecka

Na początku imprezy pojawili się przedstawiciele samorządu gminnego i dyrektor szkoły powitał: Burmistrza MiG Piwniczna Zdrój – Dariusz Chorużyka, byłego przew.rady MiG –Adama Musialskiego i radnego Ryszarda Lewickiego i dyrektora ZEAS-u Urszulę Sikorską oraz przedstawicieli rodziców - Agnieszkę Buczek i Dominikę Smajdor. Dyrektor szkoły przypomniał o tym, że w listopadzie ubiegłego roku zostało oficjalnie oddane boisko szkolne wraz z  otaczającą  ją infrastrukturą (skocznia w dal i stojaki do koszykówki).Przypomniano też historie starań  dyr.szk. i zabiegi czynione przez Burmistrza i Adam Musialskiego by ten obiekt powstał po wielu latach.

Dalsza część była już wyłącznie sportowa.

Uczniowie klas I-III mieli do pokonania Terenowy Tor Przeszkód na wyznaczonej trasie. Najlepsi uczniowie w klasie zostalinagrodzeni pamiątkowym dyplomemza 1,2,3 miejsce. Po tymmieli jeszcze gry i zabawy.

Uczniowie klas IV-VIIIrywalizowali w tzw. czwórboju lekkoatletycznym składającym się z biegu na krótkim odcinku, skoku w dal na odległość do piaskownicy, rzutu piłką lekarską na odległość, rzutu do celu piłkami tenisowymi. Klasyfikacja końcowa uczniów opierała się o wyniki w poszczególnych konkurencjach. W każdej klasie uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem jako najlepsi wśród dziewcząt i chłopców za 1,2,3 miejsce.

Po zakończeniu poszczególnych konkurencji zostałrozegranymecze piłki nożnej chłopców – Kl.VIII z kl.VII.

Następnie nauczyciele i pracownicy szkoły zagrali mecz piłki nożnej na reprezentację szkoły chłopców wygrywając z nimi bez większych problemów prezentując bardzo dobrą formę sportową. W dalszej kolejności odbył mecz siatkówki tzw. mieszany skład dziewcząt i chłopców między sobą.

Końcowym wydarzeniem był mecz siatkówki : reprezentacji rodziców i nauczycieli– reprezentacja uczniów. W tym meczu także górą byli ci pierwsi czyli rodzice i nauczyciele. Było też tradycyjne przeciąganie liny w którym brali uczniowie różnych klas.

Rada rodziców ufundowali też dla wszystkich dzieci tradycyjny pączek i wodę niegazowana do picia.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie tej imprezy: rodzicom, nauczycielom.

Marian Dobosz