Laboratorium przyszłości

Laboratorium Przyszłości

W miesiącu wrześniu uczniowie klasy VI, w ramach zajęć kształtujących uzdolnienia i kreatywne myślenie mieli okazję ,,udać się w podróż” po Polsce. Było to możliwe dzięki robotowi edukacyjnemu Photon. Zostali oni podzieleni na  dwie grupy: jedna miała do dyspozycji mapę administracyjną Polski, druga – mapę fizyczną Polski. Zadanie polegało na takim zaprogramowaniu robota, aby dotarł on do wyznaczonych przez nauczyciela punktów. Kolejnym etapem zajęć było wyznaczenie trasy przejazdu robota przez największe aglomeracje miejskie w Polsce.

Następnym działaniem było tworzenie przez uczniów preparatów mikroskopowych, a następnie ich oglądanie. Uczniowie mieli za zadanie przygotować preparaty z wybranych przez siebie roślin, które zbierali wokół szkoły. Tworzyli również preparaty ze skóry cebuli, pomidora, kredy piszącej oraz włosów.

Anna Janeczek