Wycieczka do Wieliczki kl.II

Wycieczka  uczniów klasy II  do Wieliczki

Dnia  6 listopada 2023 r. uczniowie klasy II wraz z rodzicami uczestniczyli w wycieczce do kopalni soli w Wieliczce. Kopalnia ta , to bezcenny zabytek kultury materialnej świata , wpisany w 1978 r. na Pierwszą Listę Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Szybu Daniłowicza , gdzie do pokonania mieliśmy 380 schodów. Zwiedziliśmy wykute w soli komnaty, a wśród nich wyjątkowa – Kaplica św. Kingi, niesamowite podziemia , jeziora, konstrukcje ciesielskie  oraz solne rzeźby.

Podobno do wielickiej kopalni przyjeżdża się kilka razy. Każda wycieczka po solnych podziemiach , to inne wrażenia i niezapomniane wspomnienia.

Tak rzeczywiście jest! Kopalnię cechuje unikatowy mikroklimat, na który składa się duża wilgotność i zawartość chlorku sodu- ciśnienie, jonizacja i wysoka zawartość w powietrzu potasu, magnezu i wapnia. Po zwiedzaniu zjedliśmy smaczny obiadek w Karczmie Górniczej.

Serdecznie dziękujemy rodzicom uczniów klasy II za zaangażowanie podczas organizacji kiermaszu słodkości, dzięki  któremu  mogliśmy z zarobionych funduszy skorzystać z tak pięknych atrakcji turystycznych.

Wych. klasy II J.Psonak