Przejdź do treści
1
Przejdź do stopki

Piknik ekologiczno-sportowo-profilaktyczny

Piknik ekologiczno-sportowo-profilaktyczny

Treść

12.04.2024

Zabawa, profilaktyka i sport w służbie dla Ziemi

W piątek, dwunastego kwietnia uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie „Ekologicznie, profilaktycznie, sportowo”. Każdą szkołę z terenu Miasta i Gminy Piwniczna - Zdrój reprezentowały dziesięcioosobowe zespoły. W dzisiejszych czasach, gdy troska o środowisko naturalne staje się coraz ważniejsza, taka impreza nabrała nowego wymiaru, łącząc zabawę z ekologią, profilaktyką i sportem. To była doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, jednocześnie dbając o naszą planetę i nasze zdrowie. Podczas tej imprezy nie zabrakowało ekologicznych inicjatyw, które miały na celu edukację i mobilizację społeczności do działań na rzecz ochrony środowiska. Uczestnicy zaangażowali się w praktyczne działania na rzecz czystszej i zdrowszej planety, rozpoczynając od sprzątania  wyznaczonego sektora na terenie Nakła. Nie zabrakło również atrakcji sportow i rekreacyjnych, które dodały piknikowi energii i dynamiki. Od jeżdżenia na czas na rowerze po inne konkurencje sportowe. Każdy znalazł coś dla siebie, ciesząc się aktywnością fizyczną w otoczeniu przyrody. Uczniowie stawili czoła również testom z wiedzy przyrodniczej i profilaktycznej. Wydarzenie zakończyło się wspólną biesiadą przy pysznej pizzy. Każdy uczestnik został obdarowany nagrodami rzeczowymi w postaci plecaków, gadżetów rowerowych oraz akcesoriów z logiem naszego miasteczka. To spotkanie to nie tylko była okazja do wspólnej zabawy, ale także czas na refleksję nad naszym wpływem na środowisko oraz sposobem dbania o własne zdrowie. Dzięki tej inicjatywie dzieci zrzeszyły się w działaniach na rzecz lepszego jutra, jednocześnie dało im to poczucie radości i satysfakcji z aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

M.Ł.B.

Ekologicznie Profilaktycznie Sportowo Obchodzimy Dzień Ziemi

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wierchomli Wielkiej, Szkoły Podstawowej w Łomnicy Zdroju, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Piwnicznej-Zdroju, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Piwnicznej-Zdroju Kosarzyskach, Szkoły Podstawowej w Głębokiem, razem z opiekunami wzieli udział w konkursie; Ekologicznie Profilaktycznie, Sportowo Obchodzimy Dzień Ziemi Szkoły reprezentowane były przez 10-cio osobowe grupy. Uczestnicy zmierzyli się z testami z wiedzy przyrodniczej, profilaktycznej, konkurencjach sportowych oraz sprzątaniem wyznaczonego sektora na terenie Nakła. Drużyna ZSP z Piwnicznej-Zdroju największą ilością punktów zdobyła główną nagrodę. Nagrody zostały przewidziane dla wszystkich uczestników.

Konkurs zakończył się wspólnym spotkaniem drużyn przy pizzy. Bawimy się ekologicznie, sportowo i profilaktycznie, przez naukę dbamy o środowisko, w którym żyjemy. Dziękuję uczestnikom konkursu za zangażowanie i grę fair-play.

Organizatorzy:Miasto i Gmina Piwniczna-Zdrój,Miejska Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych

ZSP nr 1 w Piwnicznej-Zdroju

SP w Łomnicy-Zdroju

SP w Głębokiem

SP nr 2 w Piwnicznej-Zdroju

SP w Wierchomli Wielkiej

Burmistrz Piwnicznej-Zdrój

https://www.facebook.com/MiGPZ

 

64429