Laboratorium przyszłości

O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Opis wyposażenia, które  nasza szkoła otrzymała w ramach

,,Laboratoriom Przyszłości”

W ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 30 000,00 zł na zakup wyposażenia niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.Pozyskane w ramach programu środki zostały w 2021 r. wykorzystane w 100 %. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Za otrzymane środki nasza szkoła zakupiła następujące pomoce:

Zestaw podstawowy

Drukarka 3 D

Notebok

Akcesoria do drukarki

Mikokontroler z czujnikami

Stacja lutownicza

Kamera cyfrowa

Gimbal stabilizator

Aparat cyfrowy

Zestaw mikroportów bezprzewodowych

Oświetlenie do realizacji nagrań z lampami i tłami

Program do obsługi Video Corel

mikrofon kierunkowy pojemnościowy

Ponadto zakupino

Photon: Robotyka i Sztuczna inteligencja zestaw Standard

Zakupiony nowoczesny sprzęt z programu „Laboratoria Przyszłości” uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań czy  innych form rozwijania umiejętności.

61917