Przejdź do treści
1
Przejdź do stopki

Defibrylator - Klucz do Skutecznej Pierwszej Pomocy

Defibrylator - Klucz do Skutecznej Pierwszej Pomocy

Treść

 

Zakup Defibrylatora do udzielania Pierwszej Pomocy Medycznej.

Z inicjatywy Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Piwnicznej-Zdroju Pani Beaty Żywczak i Pani Marii Żytkowicz na co dzień wykonujących zawód pielęgniarki wspólnie z dyrektorem szkoły Marianem Doboszem podjęliśmy decyzję o zakupie defibrylatora zewnętrznego (AED), który stwarza możliwość przywrócenia akcji serca w przypadku nagłego zatrzymania. Wiązało się z tym, że należało zebrać pieniądze na zakup tego urządzenia. Występowaliśmy wspólnie z pismami do różnych instytucji o wsparcie finansowe. Trwało to dość długo bo wstępna kwota przeznaczona na ten cel oscylowała w granicach 8.000 zł. Zbiórkę zakończyliśmy pod koniec 2023 r. i udało się zebrać 7.950.00 zł. Zakupu defibrylatora wraz z oprzyrządowaniem dokonaliśmy pod koniec grudnia na kwotę 7.890,00 zł. Z pozostałej kwoty 60 zł  zakupiliśmy serduszka antystresowe.

Defibrylator został  zamontowany na ścianie zewnętrznej głównego budynku szkolnego  w lutym  2024 r. Planowany  jest w najbliższym czasie pokaz praktyczny jak należy korzystać z tego urządzenia, który poprowadzi ratownik medyczny.

Na zakup tego defibrylatora w postaci darowizny złożyło się 24 darczyńców (firmy i osoby prywatne).

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy !!!

Marian Dobosz

Dyrektor Szkoły

Poniżej link do filmu jak używać defibrylator 

https://aedmax.pl/defibrylatory-aed-klucz-do-skutecznej-pierwszej-pomocy-dla-kazdego/?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI0tusgqzChQMVMcFMAh1J4wKvEAAYASAAEgI6lvD_BwE

64429