Dnia 9.05.2024 r. odbyło się pasowanie na czytelnika dla uczniów klasy I. Wychowawcą klasy jest Pani Miranda Górka.Uroczystość poprzedzona była lekcją biblioteczną. Lekcja ta dotyczyła pracy nauczyciela – bibliotekarza, dokumentów, które regulują pracę biblioteki. Uczniowie zostali również zaznajomieni ze zbiorami bibliotecznymi, dowiedzieli się, jakie informacje posiada karta czytelnika, poznali różnicę między księgarnią a biblioteką.

W pasowaniu na czytelnika udział wzięli również uczniowie klasy II i III wraz z wychowawcami – Paniami Janiną Psonak oraz Małgorzatą Rams. a także Pan Dyrektor – Marian Dobosz.

Spotkanie wzbogacone zostało o prezentację multimedialną, która składała się z trzech modułów, mianowicie: sprawdzenie wiedzy bibliotecznej, zagadek muzyczno- graficznych, którym towarzyszyły tańce, oraz zagadek tekstowych i rebusów.

Uroczystość została zakończona bibliotecznym ślubowaniem oraz wręczeniem upominków.

A.J.