Konkurs recytacji poezji regionalnej

XII Gminny Konkurs Recytacji Poezji Regionalnej

Dnia 27 maja 2024r. w Szkole Podstawowej w Głębokiem odbył się XII Gminny Konkurs Recytacji Poezji Regionalnej dla uczniów szkół podstawowych. Cele konkursu to: popularyzacja poezji regionalnej i gwary górali nadpopradzkich, uczestnictwo w kulturze własnego regionu, rozwijanie zdolności recytatorskich, odkrywanie recytatorskiego potencjału wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań twórczych dzieci i młodzieży oraz integracja uczniów z naszego regionu.

Jury w składzie: Maria Lebdowiczowa, Barbara Paluchowa, Wanda Łomnicka-Dulak, Stanisława Widomska-Fiedor przysłuchiwało się dokonaniom uczestników i przydzieliło następujące miejsca:

kl. IV-VI – kategoria gwara

I m. Izabela Skowron – SP Łomnica-Zdrój

II m. Weronika Pulit – SP Głębokie

III m. Błażej Rychel – SP Piwniczna-Zdrój

kl. IV-VI – kategoria język literacki

I m. Faustyna Tomasiak – SP Rytro

II m. Estera Widomska – SP Piwniczna-Zdrój

III m. Liliana Gumulak – SP Łomnica-Zdrój

kl. VII-VIII – kategoria język literacki

I m. Weronika Pomorska – SP Głębokie

II m. Maciej Serkis – SP Wierchomla

III m. Liliana Nosal – SP Rytro

Wyróżnienia:

- Małgorzata Turek – SP Wierchomla

- Aleksandra Żywczak – SP Kosarzyska

Poetycką rywalizację uświetnił występ kapeli „Rytrzoki” pod kierownictwem Piotra Kuliga działający przy Szkole Podstawowej w Rytrze.

K. Jarzębak