Pożegnanie ósmoklasistów przez kl.7 i 6

Pożegnanie  ósmoklasistów przez kl.7 i 6

Akademia Pożegnania Ósmoklasistów przez Klasę VII

Czerwiec to miesiąc, który dla ósmoklasistów oznacza koniec ważnego etapu edukacji oraz czas wielkich zmian. W naszej szkole corocznie organizowane są uroczyste akademie pożegnalne, przygotowywane przez uczniów klasy VII. Tym razem gospodarze uroczystości wprowadzili zebranych w program akademii, podkreślając w humorystyczny sposób znaczenie egzaminu ósmoklasisty, jako przełomowego momentu w życiu uczniów. Jego wyniki mają wpływ na dalszą edukację i wybór szkoły średniej, dlatego klasa VII wcieliła się w rolę egzaminatorów naszej własnej „Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Kosarzyskach”. Pełniąc tę funkcje odczytywali najzabawniejsze fragmenty arkuszy egzaminacyjnych. Były w nich ujęte pomysłowe i odbiegające od standardów klucza egzaminacyjnego odpowiedzi. „Morzu śmiechu” nie było końca, część uczniów mogło uosobić się z tymi scenkami, dzięki czemu uczniowie klasy ósmej rozładowali swój stres związany z całym procesem rekrutacyjnym, który prowadzi ich do celu, jakim jest wymarzona szkoła średnia. Następnie oglądając prezentację przygotowaną przez wychowawczynię klasy ósmej przenieśliśmy się w podróż w czasie. Zdjęcia, które przedstawiono ukazywały, jak uczniowie zmienili się na przestrzeni lat. Na koniec dostali upominki, które są wyrazem uznania i sympatii do naszych absolwentów. Ważnym momentem było założenie przez młodzież czapek absolwenckich, niczym jak z Amerykańskiego high school, którymi rzucając w górę przypieczętowali swój już skończony „podstawówkowy” etap swojego życia. Akademia Pożegnania Ósmoklasistów to czas pełen emocji, zarówno dla tych, którzy kończą ten etap edukacji, jak i dla młodszych uczniów, którzy pozostają. Jest to moment podsumowania lat spędzonych w szkole podstawowej, refleksji nad trudami egzaminów oraz radości z osiągniętych wyników. Dla ósmoklasistów to pożegnanie jest zarazem końcem jednego etapu i początkiem nowego – w szkole średniej. Akademia przypomina im, że każde wyzwanie, jakim był egzamin ósmoklasisty, jest do pokonania i prowadzi do nowych możliwości. Akademia Pożegnania Ósmoklasistów, organizowana przez klasę VII jest wyjątkowym wydarzeniem, które na długo pozostaje w pamięci wszystkich uczestników. Jest to chwila, w której wspólnie świętujemy zakończenie jednego z ważniejszych etapów w życiu uczniów, z nadzieją i optymizmem patrząc na ich przyszłość. Uroczystość ta podkreśla również wartość edukacji i ciężkiej pracy, która przynosi owoce w postaci sukcesów na egzaminach i dalszych życiowych osiągnięć. Naszym absolwentom życzymy samych wspaniałych dni i mamy nadzieje, że te osiem lat spędzonych w naszej placówce, będziecie wspominać z uśmiechem na twarzy i z samymi pozytywnymi momentami.

M.Ł.B.