Próbna ewakuacja p.poż.

8.10.2024 r.

W tym dniu w godzinach dopołudniowych w naszej szkole przeprowadziliśmy próbną ewakuacje przeciw pożarową, która miała na celu symulację zdarzeń związanych z pożarem. Po ogłoszeniu  alarmu  w szkole i odpowiedniej procedurze powiadomiliśmy miejscowa OSP Kosarzyska i rozpoczęliśmy ewakuację uczniów i dzieci z budynków szkoły. Następnie oczekiwaliśmy na Ochotniczą Straż Pożarną, która przyjechała do nas na interwencję. Zagasili symulowane zarzewie ognia (pożaru)  i przenosili poszkodowanego z miejsca zagrożonego (budynku szkoły) na bezpiecznie miejsce tren boiska sportowego i tam udzielali mu pierwszej  pomocy przedmedycznej.na koniec najmłodsze dzieci miały okazję zobaczyć z bliska samochód strażacki i poznać sprzęt, którym posługują się strażacy z OSP.

M.D.