Przejdź do treści
1
Przejdź do stopki

Szkolenie dla nauczycieli i rodziców

Szkolenie dla nauczycieli i rodziców

Treść

Co we współczesnym świecie mediów zagraża dzieciom i młodzieży?

Szkolenie dla nauczycieli i rodziców

1. Tematyka spotkania:
• Wpływ mediów na proces wychowania i nauczania dzieci. Obrazy przemocy, erotyki oraz magiczne w mediach i ich wpływ na rozwój emocjonalny.
• Zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z mediów – uzależnienia medialne.
• Edukacja medialna profilaktyką przeciwko zagrożeniom płynącym z nieumiejętnego korzystania z mediów.


2. Adresat: nauczyciele i pedagodzy szkolni wszystkich etapów kształcenia, rodzice i osoby zainteresowane problematyką wpływu mass mediów i kultury masowej na młodych odbiorców

3. Forma prowadzenia zajęć oraz czas:
Wykład z prezentacją multimedialną.

4. Informacja o przygotowaniu i doświadczeniu osoby prowadzącej zajęcia:
mgr Małgorzata Więczkowska – pedagog, medioznawcza, autorka Innowacyjnego Serwisu Internetowego Edukacja Medialna www.edukacjamedialna.pl. Prowadzi liczne warsztaty i spotkania z rodzicami i nauczycielami w całej Polsce i zagranicą (Austria, Ukraina, Litwa). Prelegentka czynnie uczestniczy w Konferencjach Naukowych, na których wygłasza referaty. Autorka książki "Co wciąga twoje dziecko", WydawnictwoM 2012, licznych artykułów i recenzji w czasopismach (ok. 100 - m.in. Miesięcznik EGZORCYSTA, Grupa i zabawa, Wszystko dla Szkoły, Nowa Szkoła, Wychowanie na co dzień, Sekty i Fakty, Wychowawca, Sygnały Troski, Być dla innych) oraz w pracach zwartych (m.in. Media a Edukacja, Poznań 2000; Edukacja Zdrowotna. Kwartalnik Naukowy WSEZ 2006/2007; Wychowanie chrześcijańskie. Między tradycją a współczesnością., Lublin 2007, Nauczyciel wobec szans i zagrożeń edukacyjnych, Kraków 2009 i inne). Autorka współpracuje z mediami. Uczestniczka cyklu audycji radiowych i telewizyjnych: Przemoc w Internecie – dziecko w zagrożeniu, Komputer w rodzinie, Internet – dobry czy zły? Dorastanie przed ekranem, Edukacja medialna w rodzinie, Zagrożenia duchowe w przekazach medialnych dla dzieci i młodzieży.


 

80933