Przejdź do treści
1
Przejdź do stopki

Podsumowanie roku szkolnego 2024/2025

Podsumowanie roku szkolnego 2024/2025

Treść

Podsumowanie roku szkolnego 2024/2025  w Szkole Podstawowej Nr 2 w Piwnicznej-Zdroju.

W dniu 27.06.2025 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2024-2025 i dokonaliśmy podsumowania. Do szkoły uczęszczało 80 uczniów. W klasach młodszych I-III uczniowie otrzymali nagrody książkowe za wyniki dydaktyczne i zachowanie. W klasach starszych IV-VIII uczniowie, którzy osiągnęli średnią ocen powyżej 4,75 otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem czyli z wyróżnieniem i także nagrody książkowe.

Uczniowie wyróżnieni i średnia ocen :

Kl.IV – Magdalena Gumulak (5,30),Amelia Malczak (5,30), Szymon Poręba (5,30), Julia Skalniak (5,30), Wojciech Miechurski (5,10), Marta Lisowska (4,80);

 kl.V- Magdalena Kupczak (5,55), Zuzanna Wojtas (5,27), Tomasz Kulig (5,18), Zuzanna Broniszewska (5,09), Karolina Malik (5,0);

kl.VI – Izabela Broniszewska (5,36),Emilia Lichoń (5,18), Ksawery Wojciechowski (4,91) Dominik Smajdor (4,82),Anna Pawlik (4,82),Izabela Wójcik (4,82);

kl.VII -Agnieszka Rychtarczyk (5,85),Julia Drozd (5,08), Jan Buczek (4,85);

kl.VIII – Julia Śmigowska (5,35), Dominik Poręba (4,76).

Na koniec dyrektor szkoły Marian Dobosz pogratulował wszystkim  uczniom osiągniętych wyników na świadectwie, nauczycielom podziękował za całoroczną pracę dydaktyczną, wychowawczą, opiekuńczą z dziećmi i uczniami. Ponadto zwracając się do rodziców także podziękował im za wspieranie uczniów  w nauce i zachowaniu oraz za pomoc na rzecz szkoły.

Zrealizowaliśmy dwukrotnie w sezonie zimowym projekt S-cool Karnet, którego inicjatorem i pomysłodawcą jest Stacja Narciarska Wierchomla. Szkoła była reprezentowana w zawodach o Puchar Burmistrza w narciarstwie zjazdowym. Zorganizowano także dla uczniów egzamin na kartę rowerową i przystąpiło do niego 8 uczniów z klasy IV i zdali  go z pozytywnym wynikiem. Promowaliśmy bezpieczeństwo p.poż poprzez organizację próbnej ewakuacji szkoły na wypadek pożaru.

Nasz samorząd szkolny pod opieką nauczyciela wziął dwukrotnie udział w akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Bratnia Dusza” – pomoc dla rodaków na Ukrainie. Nasza społeczność szkolna  aktywnie włączyła się w akcję organizując zbiórkę pieniężna i dary  postaci produktów żywnościowych. Organizował także kiermasz, z którego dochód został przeznaczony na zakup sprzętu oświetleniowego dla szkoły. Dzięki wsparciu uczniów, rodziców i nauczycieli udało się zebrać znaczną kwotę, która została przeznaczona na wyżej wymieniony cel.

Nauczyciele grup przedszkolnych wzięli udział w szkoleniu przeznaczonym dla nich i uzyskali dodatkowo pomoce dydaktyczne dla swoich dzieci. Było to w ramach projektu  „Małopolska Ścieżka Rozwoju Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego”. Oddział przedszkolny został doposażony w cyfrowe materiały dydaktyczne: dwa roboty edukacyjne DOC Clementoni, robota edukacyjnego Photon, tablet oraz drukarkę wielofunkcyjną Epson.

Zakupiliśmy brakujące monitory interaktywne (8 szt.) dla klas i 2  grup przedszkolnych, które wzbogacą warsztat pracy nauczyciela o nowe środki dydaktyczne.

Z programu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 uzyskaliśmy środki finansowe na zakup książek do biblioteki.

 Program Mały Mistrz  był realizowany w kl.3  poprzez udział nauczyciela wf w lekcjach wych.fiz. u nauczyciela wychowawcy w tej klasie oraz poprzez organizację spotkań z mistrzem (srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w kajakarstwie górskim - Klaudia Zwolińska),wywiadówkę. Program będzie kontynuowany w przyszłym roku szkolnym w kl.I.

Braliśmy udział projekcie : Małopolska Pszczoła 2024 – Pomagamy zapylaczom. Celem  projektu było zwrócenie uwagi na istotną rolę jaką pełnią zapylacze w utrzymaniu równowagi w przyrodzie. W ramach zajęć edukacyjnych w szkołach na terenie gminy odbywały się prelekcje oraz działania praktyczne polegające na sadzeniu przez uczniów roślin miododajnych, rozwieszaniu budek dla owadów oraz stworzeń pszczelich łąk. Odbyły się warsztaty dla uczniów klas IV-V i VI-VIII z tematyki ,,Uzależnienie od internetu, telefonu komórkowego, gier komputerowych, portali społecznościowych”. Zajęcia te prowadziła Anna Skrzypczak pedagog , psychoterapeuta z Polskiego Centrum Profilaktyki z Krakowa. Uczniowie wypowiadali się na wyżej wymienione zagadnienia i pracowali w grupach. Diagnozowali co to jest uzależnienie i od czego zależy. Jaki wpływ mają na nas emocje i samopoczucie. Bardzo dużą rolę odgrywa też hobby jakie mamy i pomysł na spędzanie wolnego czasu.

Nauczyciele wraz z uczniami przygotowywali uroczystości szkolne, które miały charakter patriotyczny (Rocznica Września, Święto Niepodległości, Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Rocznica Konstytucji 3 Maja).Organizowano także imprezy i spotkania okolicznościowe takie jak Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki oraz coroczne rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego. Wszystkie powyższe akademie i uroczystości były przygotowane na wysokim poziomie organizacyjnym i artystycznym.

Uczniowie w ciągu roku szkolnego wyjeżdżali na różne wycieczki, które miały walory edukacyjne, poznawcze, historyczne, integrujące m.in. do Krynicy Zdroju, Kalwari Zebrzydowskiej, Wieliczki, Bochni, Pacanowa, Gdyni, Władysławowa.

Przedszkole

Do przedszkola uczęszczało 45 dzieci ( jedno z Ukrainy) w 2 grupach przedszkolnych młodszej i starszej. Nauczyciele realizowali program dydaktyczny, wychowawczy i opiekuńczy. Przygotowywały różne imprezy i uroczystości dostosowane do wieku dzieci, ale także były zapraszane i integrowane z całą społecznością szkolną na apelach i wspólnych uroczystościach takich jak Jasełka, Dzień Matki, Dzień Dziecka itp. Wielokrotnie współpracowali w różnych działaniach ze Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych ,,Nasz Dom”. Promowali także regionalizm, taniec i śpiew  poprzez spotkania z Zespołami Regionalnymi ,,Dolina Popradu’ i ,,Rytrzoki”. Uczestniczyli także w wielu wycieczkach po Sądecczyźnie i w najbliższej okolicy m.in. Piwniczna-Zdrój, Krynica Zdrój.

Realizowały także programy i projekty edukacyjne i poznawcze m.in. warsztaty  "Skąd się biorą produkty ekologiczne", ,,Rękawice furmańskie” - spotkanie z tkaczką p. Małgorzatą Polańską – Kubiak.  Ponadto była  także akcja „Przyjaciel (nie) potrzebnej książki” organizowanej przez wydawnictwo Bliżej Przedszkola, której celem było zebranie niepotrzebnych książek oraz nadanie im nowych właścicieli.

Udział w konkursach i zawodach

Uczniowie brali udział w konkursach przedmiotowych z języka angielskiego, matematyki i historii na etapie szkolnym. Do etapu rejonowego z j. angielskiego zakwalifikował się 1 uczeń Jan Buczek z kl.7.

W XVIII edycji Konkursu Kaligraficznego BAKAŁARZ w klasach 3 najlepsza była Amelia Gumulak. Ponadto w finale wystąpił Maksymilian Żywczak.
 Konkurs gwarowy "Przypowiydki łod Popradu", na którym swoje godki i poezję prezentowali uczestnicy – Maksymilian Żywczak zajął I miejsce. 

Konkurs „Sądeckie Młode Talenty”- 3 miejsce i stypendium 1000 zł — Amelia Gumulak

II Gminny Konkurs piosenki i pieśni patriotycznej ,, Dla Niepodległej”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III Amelia Gumulak, w kategorii wiekowej I- uczniowie klas 1-4.Zaprezentowała  utwór pt:,, Biały krzyż” kompozycji Krzysztofa Klenczona. Amelia zdobyła II miejsce w tym konkursie. Konkurs na tekst pod nazwą "Za górami, za lasami.. z kobietami-patriotkami" organizator MGOK w Piwnicznej-Zdroju I miejsce: Karolina Malik z kl,V.

Zimowy Memoriał Franciszka Zięby – byłego kierownika szkoły w Kosarzyskach

wyniki naszych uczniów: klasy 7-8- I miejsce Jan Buczek kl.7 , III miejsce Oskar Suchowian Szaflarski kl.8, klasy 4-6 , I miejsce Emilia Lichoń kl.6, klasy 1-3, I miejsce Amelia Gumulak.

Najlepsi sportowcy – absolwenci: Oskar Suchowian-Szaflarski ,Julia Śmigowska.
Wyniki egzaminu klasy ósmej w naszej szkole

W tym roku klasa VIII  uzyskała wysokie wyniki z egzaminów zewnętrznych z j.polskiego ,matematyki, j.angielskiego na poziomie gminnym, powiatowym, wojewódzkim i krajowym, a najwyższy z matematyki.

Podziękowania za współpracę

Wszystkim wyróżnionym uczniom ale także tym, którzy uzyskali promocje do następnych klas gratulujemy uzyskanych wyników. Bardzo dziękujemy za współpracę w minionym roku szkolnym uczniom, Radzie Rodziców i rodzicom, Samorządowi Gminnemu, Dyrektorom szkół i przedszkoli, OSP Kosarzyska, proboszczowi ks.R.Porębie, Zarządowi  Spółdzielni Pracy ,,Piwniczanka”, pracownikom ZEAS, MGOK i Biblioteki Publicznej, redakcji Gazety ,,Znad Popradu” i wszystkim instytucjom, organizacjom i osobom wspierającym nasze działania.

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Piwnicznej-Zdroju

Marian Dobosz

 

 

 

 

104914