Ślubowanie I klasy 2019

Ślubowanie I klasy 10.10.2019r.
Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się tekstów, wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyli podczas prób.
10 października od samego rana w Szkole Podstawowej nr 2 w Kosarzyskach panowała podniosła atmosfera .Dzieci ubrane w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja na sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Ośmioro małych uczniów, w tym pięć dziewczynek i trzech chłopców zaprezentowało się po raz pierwszy na scenie wśród całej społeczności szkolnej oraz wzruszonych rodziców. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole i wiedzą, że czeka ich więcej obowiązków oraz pilna praca. Występom dzieci przyglądała się komisja, składająca się z uczniów starszych klas, którzy wcielili się w role: Doroty Zawadzkiej – superniani, Magdy Gessler – znawczyni kuchni i smacznego odżywiania , komendanta Policji- czuwającego nad bezpieczeństwem dzieci oraz generała Wojska Polskiego .Dzieci wzięły udział w teście dla Pierwszaka, który zdali celująco. Po części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Marian Dobosz dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówił pan dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Nie zabrakło życzeń i prezentów od rodziców oraz wszystkich uczniów. W klasie czekała na pierwszoklasistów niespodzianka , przygotowana przez rodziców- kolorowo udekorowana balonikami i serpentynami sala oraz słodki poczęstunek. Ten dzień , pełen wrażeń i wzruszeń na długo zapadnie w pamięci wszystkich zebranych.. Wszystkim dzieciom życzymy sukcesów w dalszej nauce, a rodzicom zadowolenia ze swoich pociech. Do grona społeczności szkolnej wstąpili: Izabela Broniszewska, Oliwia Jaworska, Emilia Lichoń, Mateusz Maślanka, Anna Pawlik, Dominik Smajdor, Ksawery Wojciechowski oraz Izabela Wójcik.
Wychowawca klasy I- Janina Psonak