„Być wiernym, temu w co się wierzy.
Być dumnym, z tego co się wie.
Być pewnym, że wokół jest szczęście, że jeszcze nie jest tak źle.
Być czułym w miłości, dalekim od złości.
Być prawym i szczodrym:
Człowiekiem po prostu być dobrym
Tego wszystkiego uczą nas nasi nauczyciele”

Tym wierszem 11 października 2019 roku, rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Cała społeczność szkolna spotkała się na przedstawieniu przygotowanym przez uczniów klas V-VIII. Poprzez deklamację pięknych wierszy, młodzi artyści wyrazili podziękowanie swoim nauczycielom za zaangażowanie, wytrwałość, każdą radę, chwilę rozmowy, za codzienny przykład jak być mądrym i dobrym człowiekiem. Nie zabrakło również pięknych nastrojowych piosenek wykonanych przez uzdolnione wokalnie uczennice z klasy VII – Aleksandrę Lichoń, Oliwię Miechurską i Ewelinę Wielocha.
Na zakończenie akademii dyrektor Marian Dobosz w uznaniu za zasługi i osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej, wręczył wyróżniającym się nauczycielom nagrody dyrektora szkoły.
Wszystkim pracownikom szkoły, życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!
Magdalena Stanczak