Spotkanie ekologiczne

Piknik Odkrywców Parków Krajobrazowych
Tym razem spotkanie odbyło się 28 września ( sobota) na dużym parkingu przy stadionie szkolnym w Piwnicznej- Zdroju, ul. Krynicka 2,
Były stoiska promocyjno- edukacyjne m.in. malarstwo, rzeźba, ceramika, tkactwo, lokalne potrawy, zespół regionalny, grupa rekonstrukcji historycznej
stoiska Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, Rowerowa Dolina Popradu, Baba Z Gór, pokazy pierwszej pomocy, ponadto można było zobaczyć prace plastyczne wykonane w ramach konkursu „Moje ulubione miejsce w Popradzkim Parku Krajobrazowym”
Czekało na Was wiele atrakcji !
Zespół Regionalny Dolina Popradu, Kabaret Aktywne Penelopy, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Żandarmeria, były również animacje dla dzieci, gra piknikowa i konkursy z cennymi nagrodami a także warsztaty kreatywne dla dużych i małych, m. in. budki dla pszczół, robienie latawców, torby z recyklingu, nietoperze z materiałów ekologicznych.

Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w pikniku i korzystali z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Z zaangażowaniem i zapałem rozwiązywali rozmaite zadania GRY , co wymagało od uczestników odwiedzenia 18 stoisk z rękodziełem i pozyskania wiadomości na temat: haftu, technik stosowanych w malarstwie, garncarstwa, pszczelarstwa, dań regionalnych, udzielania pierwszej pomocy oraz rozwikłania łamigłówek o tematyce przyrodniczej. Dodatkowa motywacja była możliwość wylosowania cennych nagród. Szczęście dopisało Wiktorii Miechurskiej, która wygrała główna nagrodę – plecak turystyczny firmy Karrimor i Wojtkowi Gumulakowi – voucher na badanie wody o wartości 400 zł. Pozostali uczniowie też nie wracali do domu z pustymi rękami. Oprócz niezapomnianych wrażeń, pamiatka po super imprezie będą własnoręcznie wykonane latawce, figurki zwierzat ulepione z gliny, magnesy, naklejki i ciekawe broszury o treściach przyrodniczych.