Rocznica Niepodległości

Dnia 8 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły, wraz z panem Dyrektorem i nauczycielami, spotkali się na apelu z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności.
O godzinie 11.11, w ramach akcji Szkoła do hymnu, został odśpiewany hymn państwowy, następnie była część artystyczna, która wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.
Uczniowie kl. IV,V i VII w obrazowy sposób przedstawili sytuację naszego kraju w czasie, kiedy zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje, religię. Wiersze i pieśni patriotyczne, pozwoliły zrozumieć, że dzięki bohaterskim sercom naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały uratowane.
Dzień ten był lekcją patriotyzmu i historii, ale też refleksją nad przyszłością. Przypomniał zgromadzonym o tym, że nigdy nie należy zapominać o dziejach własnego kraju, o tradycji, kulturze, ale trzeba również tworzyć nową, piękną historię.

Agata Świeboda