Akcja Serce Sercu

Akcja charytatywna ,,Serce Sercu” - grudzień 2019
W ramach pomocy społecznej Fundacja Sądecka co roku przed świętami Bożego Narodzenia organizuje zbiórkę żywności dla najuboższych. Przy koszach rozstawionych w wybranych sklepach Nowego Sącza i Sądecczyzny dyżurują uczniowie szkół podstawowych, średnich na co dzień współpracujący z Fundacją. Klienci, wchodzący do sklepu, otrzymują od młodzieży ulotki informujący o celu akcji "Serce - Sercu", a po zrobieniu zakupów dzielą się z najuboższymi zakupionymi artykułami spożywczymi. W koszach opatrzonych czerwonymi serduszkami lądują artykuły spożywcze m.in. mąka, cukier, makaron, konserwy, słodycze. Po przeprowadzonej zbiórce, wolontariusze pomagają w sporządzaniu paczek żywnościowych, które tuż przed Wigilią trafiają do najbardziej potrzebujących, wielodzietnych rodzin, osób samotnych i chorych. Paczki roznosili po domach Strażacy OSP z Kosarzysk, Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Kosarzyskach. Do najbardziej potrzebujących trafiło około 30 paczek żywnościowych.
Szczególne podziękowania należą się dla uczniów wolontariuszy z naszej szkoły i nauczycieli oraz pracowników, którzy wspierali tę akcję.
Uczniowie wolontariusze zaangażowani w akcję ,,Serce Sercu” pełniąc dyżury w sklepie Tesco i pomagali w przygotowaniu paczek.
1. Kożuch Kinga kl.VIII
2. Kulig Aleksandra kl.VIII