Boże Narodzenie - lapbook

BOŻE NARODZENIE – LAPBOOK
19.12.2019
Lapbook to prosta metoda wspierania edukacji, która wzbudza zainteresowania i kreatywność uczniów. Polega na tworzeniu lapbooka – książki zbierającej i porządkującej wiedzę na określony temat, wykonywanej własnoręcznie. Lapbook zawiera materiały w formie rysunków, obrazków, terminów, słówek, zdjęć, wykresów, które umieszczane są w mini książeczkach, klapkach, okienkach, kieszonkach. Walory edukacyjne sprawiają, że może być wykorzystywany na każdym przedmiocie i rodzaju zajęć.
W okresie oczekiwania na święta Bożego Narodzenia uczniowie z klas 1 - 3 wzięli udział w konkursie szkolnym i wykonali lapbooki dotyczące zbliżających się świąt. Zadaniem dzieci było przygotowanie materiałów na tematy związane ze świętami i przy pomocy wyobraźni, rodziców tworzyły w domach piękne prace. W lapbookach znalazły się informacje o wigilijnych tradycjach przy stole, śpiewanie kolęd, kartka świąteczna - tradycja wysyłania życzeń, Boże Narodzenie na świecie, choinka i prezenty, tradycja wystawiania jasełek, szopka, pasterka i inne.
Komisja postanowiła nagrodzić prace następujących uczestników konkursu:
I miejsce: Bartosz Lisowski z kl. II II miejsce: Dominik Smajdor z kl. I III miejsce: Lena Liber z kl. II
Wyróżnienia otrzymali: Marcin Miechurski z kl. II, Anna Pawlik z kl. I, Ksawery Wojciechowski z kl. I.
Poza konkursem została też nagrodzona praca Izabeli Broniszewskiej z kl. I, która wspólnie z mamą i babcią wykonała przepiękną szopkę.
Zapraszamy do obejrzenia prac ( sala nr.10 ) i zachęcamy wszystkich do wykonania własnych lapbooków.
Miranda Górka