CZAS NA PASOWANIE.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, dnia 2 marca, odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki. Pierwszoklasiści, w obecności koleżanek i kolegów z klas młodszych, obejrzeli inscenizację pt.” Moliki książkowe", przygotowaną przez uczniów z klasy IV . Dzięki wspaniałej interpretacji i pięknym, charakterystycznym strojom dzieci nie miały problemu z rozpoznaniem właściwych tytułów książek, które głodne mole ponadgryzały. Następnie dwie koleżanki z najstarszej klasy przekazały ciekawostki ze świata książek. Nowi czytelnicy dowiedzieli się, która książka jest największa, najmniejsza, najdroższa, ma najwięcej tłumaczeń itp. Po czym pan dyrektor dokonał uroczystego pasował na czytelników biblioteki. Na zakończenie nowi czytelnicy otrzymali drobne upominki i pamiątkowy dyplom, a także list od bibliotekarki do rodziców, których rola w krzewieniu czytelnictwa jest nieoceniona.
M.P.