Nauka zdalna dla uczniów

FIZYKA

Klasa 7

Rozwiąż zadania :

Zad.1. Tocząca się kula o masie 0.2 kg uderzyła w drewniany klocek i przesunęła go po poziomym stole na odległość 0.3 m. Siły tarcia klocka i kuli o stół oraz kuli o klocek wynoszą razem 3N. Jaka była prędkość kuli w chwili uderzenia o klocek?

Zad.2. Pikę o masie 500g kopnięto pionowo w górę, nadając jej prędkość 20 m/s.
a) Jaka była energia kinetyczna piłki tuż po kopnięciu?
b) Jaką energię potencjalną uzyska piłka w najwyższym punkcie swego toru?
c) Na jakiej znajdzie się wówczas wysokości ?

Zad.3. Ciało o masie 3 kg spada swobodnie z wysokości 100 m
a) jaką energię kinetyczną będzie miało po upływie 3s ruchu ?
b) A jaką na wysokości 20 m nad ziemią ?

Zad.4. Najwyższa fontanna w Europie znajduje się w Genewie. Oblicz na jaką maksymalną wysokość może wznieść się słup wody, jeśli wiadomo że prędkość wystrzeliwanych cząsteczek wody dochodzi do 200km/h

Zad.5. Pocisk o masie 6 g przed uderzeniem w ziemny nasyp na strzelnicy , poruszał się z prędkością 500 m/s i zagłębił się w nasypie na głębokość 0,5 m. Jaka była średnia siła oporu gruntu dla pocisku? Ile wynosił czas zagłębiania się pocisku w nasyp ?

Zadania proszę zrobić w zeszycie☺

W drugim tygodniu na podstawie podręcznika opracować w formie notatki w zeszytach następujące tematy:

1. Gęstość substancji – budowa materii
2. Ciśnienie – Prawo Pascala

Józef Kulig

INFORMATYKA

Uczniowie klas IV-VIII
Bardzo proszę o wejście na stronie  scratch.mit.edu/
Można tworzyć projekty i doskonalić swoje umiejętności w programowaniu.
Kto chce może się zarejestrować link poniżej
  www.youtube.com/watch
Zarejestrowanie się na tej stronie poprzez wejście na link dołącz do scratch
Następnie zarejestruj się i podaj dane oraz wpisz e-mail
następnie otrzymasz e-mail i potwierdzenie
możesz tworzyć projekty i zapisywać je
Nauczyciel rozpozna pracę po podaniu nazwy pracy i użytkownika.

Marian Dobosz

Język polski klasy IV-VIII

Klasa 4
Proszę przeczytać legendy : „Lech , Czech, Rus”, O Juracie.
Proszę odpowiedzieć na pytania znajdujące się pod tekstami.
Proszę czytać lektury: „ Kajko i Kokosz. Szkoła latania”, „ Janko Muzykant”.
Klasa 6
Proszę przeczytać lekturę : „Tajemniczy ogród ”. Wynotować elementy świata przedstawionego.
Klasa 7
Po przeczytaniu „ Latarnika” wynotować elementy świata przedstawionego , dokładnie scharakteryzować Skawińskiego, opowiedzieć jego dzieje – prace w formie pisemnej.
Klasa 8
Scharakteryzować
Marcina Borowicza i Andrzeja Radka – wykonać to w ten sam sposób, jak robiliśmy to podczas lekcji, charakteryzując bohaterów „ Pana Tadeusza”.
Proszę zredagować opowiadanie twórcze – „ Tytułowy bohater utworu „ Pan Tadeusz” zaprosił do domu w Soplicowie postać z innej książki. Napisz opowiadanie o dwudniowym pobycie tej postaci w Soplicowie, którego życie i zwyczaje gość poznaje w towarzystwie Tadeusza. Wykaż się znajomością treści lektury Mickiewicza. Praca musi liczyć minimum 200 słów.

Bożena Lis