List do rodziców

24.03.2020 r.

KOMUNIKAT dla Rodziców

Od dnia 25 marca 2020 r. (środa) w związku z nowym Rozporządzeniem MEN w szkole będzie kształcenie na odległość poprzez specjalne utworzone e-maile dla poszczególnych klas.

1. Jeżeli uczeń lub rodzic nie będzie odbierał informacji od nauczycieli i wychowawców i żaden inny sposób nie będzie się kontaktował to będzie to oznaczało jego nieobecność. Dlatego bardzo ważne jest aby uczeń odbierał wiadomości do niego adresowane.
2. Nauczyciele klas 4 – 8 przesyłają materiały, instrukcje, itp. poprzez wiadomości bezpośrednio do uczniów na e-maila do danej klasy. Nauczyciele oddziałów przedszkolnych i edukacji wczesnoszkolnej propozycje ćwiczeń, zabaw, gier i zadania do samodzielnego wykonania ,przesyłają do rodziców poprzez wiadomości w e-mailu utworzonym dla danej klasy. Prace zwrotne należy kierować bezpośrednio na e-maila danego nauczyciela - wykaz adresów e-mailowych na stronie internetowej szkoły w temacie z dnia 20.03.2020 r. pod nazwą ,,Uwaga –Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice”. Strona szkoły www.sp-kosarzyska.piwniczna.pl
3. Będziemy się starać ,aby zadana praca w ciągu tygodnia była równomiernie rozłożona i dostosowana do możliwości uczniów .
4. W przypadku pojawienia się problemów, prosimy pisać wiadomości do wychowawców ,by na bieżąco mogli odpowiadać na pytania i rozwiązywać problemy.
5. Rozporządzenie daje nam prawo oceniania uczniów za wykonane prace, polecenia, działania. Będziemy oceniać nie tylko konkretne efekty pracy, ale przede wszystkim zaangażowanie i aktywność uczniów.
6. Część zadań będzie wymagała wykorzystania zasobów on-line a inne będą skierowane na pracę z podręcznikami. Zależy nam na tym, by uczniowie nie spędzali zbyt wiele czasu przed monitorami.
7. W kształceniu na odległość realizujemy wszystkie zajęcia obowiązkowe. Realizacja zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, rewalidacyjnych odbywa się przez kontakt z nauczycielem prowadzącym dotychczas te zajęcia.
8. Nauczyciele biblioteki i świetlicy w ramach pracy zdalnej będą przesyłali materiały z wydarzeniami kulturalnymi, książki warte przeczytania, filmy warte obejrzenia, propozycje ciekawych zabaw. To czy uczniowie i Państwo skorzystacie z tych propozycji zależy tylko od Was.
9. Logopeda pracuje z dziećmi zdalnie wysyłając materiały przez e-mail.

Dziękujemy za dotychczasową współpracę. Jesteśmy pewni ,że każdy z Państwa wspiera swoje dziecko najlepiej jak można w tym trudnym dla wszystkich czasie. Nauczanie zdalne w takim wymiarze jest nowością nie tylko dla Państwa i naszych uczniów ale także dla nas – nauczycieli. Dlatego też dziękujemy za wszystkie wiadomości i uwagi związane z prowadzeniem tej formy nauczania. Będziemy modyfikować nasze działania, jeśli będzie taka potrzeba.

Dyrektor szkoły i nauczyciele
Szkoły Podstawowej i oddziałów przedszkolnych w Kosarzyskach