Dzień dobry

wraz z Zarządem OSP realizujemy konkurs pod hasłem: Nie wypalaj traw-nie zabijaj- nie zanieczyszczaj powietrza

Bardzo prosimy o przekazanie regulaminu konkursu wyznaczonym nauczycielom a następnie za ich pośrednictwem uczniom z Państwa jednostek.

Termin przesyłania prac - 20 kwiecień . Konkurs skierowany do uczniów klas IV-VIII.

W razie pytań proszę o kontakt tel.pod nr. 505 94 91 91

Proszę o potwierdzenie otrzymania wiadomości.

Agnieszka Lompart-Porębska

Regulamin konkursu pod hasłem: Nie wypalaj traw-nie zabijaj-nie zanieczyszczaj powietrza

Organizator: Urząd Miejski w Piwnicznej-ZdrojuOddział Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Piwnicznej-Zdroju

Zasady ogólne:Uczestnik konkursu musi napisać tekst liryczny (wiersz, rymowankę ) o tematyce zgodnej z hasłem konkursu. Tekst powinien liczyć co najmniej 10 wersów a nie przekraczać 25 wersów.Prace konkursowe powinny być opatrzone metryczką, zawierającą następujące dane:-imię i nazwisko ucznia-klasa-nazwa szkoły.

W konkursie mogą brać uczniowie klas IV-VIIIKażdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę i musi to być praca indywidualna (jedna praca = jeden autor).Uczestnik przekazując pracę na konkurs wyraża zgodę na jej nieodpłatną publikację w lokalnych mediach oraz na stronach internetowych Gminy.Osoby przekazujące pracę konkursowe wyrażają zgodę na przetwarzanie przez Organizatora Konkursu swoich danych osobowych (Ustawa o ochronie danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku, Dz. U. Nr 133, poz. 833, z późn. zm).
Cele konkursu:

-uświadomienie dzieciom zagrożeń i szkód powodowanych wypalaniem traw i pozostałości roślinnych,

-pobudzanie do aktywnego działania na rzecz ochrony przyrody,-wskazanie źródeł zanieczyszczenia powietrza,-pogłębienie wiedzy na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska.Harmonogram konkursu:

-ogłoszenie konkursu-1 kwietnia 2020r.

-dostarczenie prac konkursowych-do 20 kwietnia 2020r.-wybór laureatów konkursu-ostatni tydzień kwietnia 2020r.

-ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród –maj 2020r.Ocena prac konkursowych i nagrody:-o wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje komisja konkursowa powołana przez Organizatora

-ustala się 2 kategorie wiekowe:

I kategoria klasa IV-V

II kategoria klasa VI-VIII

-Organizator przyzna w każdejz wymienionych kategorii 3 nagrody główne za trzy pierwsze miejsca oraz po jednym wyróżnieniu

-kryteria oceny prac-zgodność z tematem konkursu, oryginalność, pomysłowość, poprawność merytoryczna i stylistyczna

Prace należy dostarczyć elektronicznie na adres: aporebska@piwniczna.pl(Prosimy aby z każdej placówki szkolnej na terenie Gminy wyznaczony nauczyciel przesyłał zbiorczo wszystkie prace uczniów)Kontakt do koordynatora konkursu: Agnieszka Lompart-Porębskatel.505 94 91 91 lub 18 4464 043