Zasady obowiązujące w szkole w okresie pandemii

25.08.2020 r.

Zasady obowiązujące w szkole uczniów, nauczycieli, oraz pracowników administracji i obsługi szkoły w Szkole Podstawowej Nr 2 w Piwnicznej – Zdroju od  1 września 2020

1.W czasie pobytu w szkole wszystkich wymienionych powyżej obowiązuje przestrzeganie podstawowych zasad higieny związanej z epidemią COVID-19 i procedurami funkcjonowania szkoły w tym czasie.
2.Wszystkie sprawy szkolne do załatwienia przez rodziców odbywają się przez sekretariat szkoły wcześniej kontaktując się z sekretarzem szkoły przez telefon i ustalając sposób załatwienia.
3.Przerwy szkolne dla uczniów odbywają się z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności – odpowiedzialny nauczyciel dyżurujący.
4.Kontakt telefoniczny rodzica ze szkołą jest poprzez wychowawcę klasy.
5.W przypadku wystąpienia niepokojących objawów u ucznia, nauczyciela, pracownika szkoły w razie potrzeby należy zmierzyć temperaturę ciała.
6.W czasie przerwy jest obowiązek zakrywania nosa i ust w częściach wspólnych szkoły – korytarz szkolny, boisko, plac zabaw.
7. Na teren szkoły może wejść tylko jeden z rodziców dziecka z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (maseczki, rękawiczki lub dezynfekcja rąk) i dystansu między sobą. Dotyczy to wyłącznie rodzica, który po raz pierwszy przyprowadzi dziecko do przedszkola i rodzica, który przyprowadzi dziecko do I klasy jeżeli jest taka potrzeba.
8. Jeśli pojawi się sytuacja zagrożenia w szkole, możliwy będzie również model mieszany. Dyrektor szkoły po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i na podstawie pozytywnej opinii sanepidu będzie mógł zdecydować, że część uczniów będzie uczęszczać do szkoły w tradycyjnej formie, a część uczyć się na odległość. Przy większym zagrożeniu epidemiologicznym będzie można zastosować model kształcenia zdalnego.

Marian Dobosz

61917