Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

31.08.2020 r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
w Szkole Podstawowej Nr 2 w Piwnicznej – Zdroju

Witam wszystkich bardzo serdecznie z okazji rozpoczęcia roku szkolnego
Spotykamy się w nowym roku szkolnym 2020/2021 .Jest to wyjątkowe spotkanie bo nie tak to sobie wyobrażaliśmy ,nie tak to miało wyglądać. Miało być tak jak do tej pory czyli szkoła miała być dla nas spotkaniem spontanicznym po wakacjach, gdzie uczniowie i dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami i mieliśmy się spotkać wszyscy na sali gimnastycznej by rozpocząć uroczyście nowy rok szkolny. Rzeczywistość i realia są inne i musimy się do nich dostosować. Sytuacja jest wyjątkowa dotknęła ona prawie cały świat, nasz kraj i naszą szkołę. Dla nas dla całej społeczności szkolnej i przedszkolnej bezpieczeństwo jest priorytetem.
Jesteśmy w okresie pandemii COVID -19 .W naszym życiu codziennym ,społecznym nastąpiło wiele zmian. Po powrocie do szkoły w określonych warunkach sanitarnych będziemy rozpoczynać naukę po przerwie wakacyjnej i nauce zdalnej. Liczę na to ,że przystępujecie w pełni zaangażowani i zmobilizowani do tego by się uczyć i nie zaniedbywać swoich obowiązków szkolnych. Nauka i wychowanie jest najważniejsze w szkole, tu zdobywacie wiedzę i umiejętności ,które będą przydatne w przyszłości, a przewodnikami będą dla Was nauczyciele.
Nauczycielom życzę wytrwałości, zdrowia, zadowolenia w codziennej pracy z uczniami aby mogli się cieszyć się wspólnie z nimi z efektów swojej całorocznej pracy.
Liczymy także na naszych niezawodnych rodziców i na współpracę z nimi w różnym zakresie.
Dzisiaj także witamy tych co po raz pierwszy pojawią się w naszych progach szkoły, a dokładnie mówiąc wszystkie małe dzieci, które po raz pierwszy przyjdą do przedszkola. Ważnym dniem w życiu jest także kontakt 7 latka. który rozpoczyna naukę w klasie pierwszej. Mamy nadzieje ,że wszyscy zostaną przyjęci bardzo życzliwie i serdecznie i otoczeni właściwą opieką.
Życzę wszystkim by rok szkolny 2020/2021 mimo pandemii był dla nas wszystkich źródłem radości, satysfakcji i sukcesów.
Chciałem także przypomnieć o 81 -rocznicy wybuchu II wojny światowej ,które były obchodzone w całym kraju i odbiły się szerokim echem na całym świecie. Polskim pierwszym miastem ,które zostało zbombardowane przez wojska niemieckie był Wieluń , a następnie Westerplatte ,które podjęło heroiczna walkę z Niemcami. To dzięki ofiarności żołnierzy polskich i innych narodowości ,którzy walczyli na wielu frontach odzyskaliśmy niepodległość i dzisiaj żyjemy w niepodległej Polsce.
W naszym terenie mamy miejsca pamięci narodowej związane z II wojną światową, które co roku staramy się uczcić zapalając symbolicznego znicza. Te miejsca to:
Pomnik upamiętniający kurierów, łączników i przewodników oraz ludzi udzielających im schronienia, którzy organizowali w czasie II wojny światowej przerzuty ludzi, broni, wiadomości i pieniędzy na trasie Warszawa - Budapeszt, który znajduje się na Suchej Dolinie.
Pomnik upamiętniający egzekucję 15 zakładników, która miała miejsce 13.08.1944 r. na ul. Szczawnickiej ,który znajduje się na tzw. Zworze.
Pomnik w miejscu śmierci Franciszka Gruceli PS.Kowalik” żołnierza AK placówki Łomnica-,,Łąka” ,który mieści się na Halach .
Na koniec chcę podać jeszcze kilka spraw organizacyjnych.
W tym roku szkolnym mamy 2 grupy przedszkolne starszą (6 latki) i młodszą (5,4,3 latki).
Jeden oddział (grupa starsza) pracuje na 5 godzin a drugi oddział (grupa młodsza) na 9 godzin.

Wychowawczyniami będą
Grupa starsza - p.Monika Morajda
Grupa młodsza - p.Joanna Gargula, p.Maria Ściurka

Klasy I-VIII – Wychowawcy klas