Miej serce, pomóż chciej

„Serce miej, pomóż chciej”

Te oto słowa były hasłem przewodnim szlachetnej akcji , jaka miała miejsce 21 października 2021r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Piwnicznej- Zdroju. Szkolna akcja charytatywna, zorganizowana przez samorząd  miała na celu zebranie środków pieniężnych dla Majeczki. Maja jest podopieczną fundacji Radość z Uśmiechu. Urodziła się w czerwcu 2018 r.. Chwilę po urodzeniu lekarze postawili diagnozę, podejrzenie dymorfizmu z małogłowiem oraz obustronny skroniowy zanik tarczy nerwu .I. Maja jeszcze nie chodzi. marzeniem rodziców Mai jest, aby zaczęła stawiać swoje pierwsze małe kroczki. Maja jest pod stałą opieką poradni neurologicznej oraz okulistycznej, uczęszcza na zajęcia ruchowe. Z uwagi na zdiagnozowaną niepełnosprawność ruchową oraz opóźnienia rozwoju  wymaga intensywnego, specjalistycznego oraz systematycznego wsparcia terapeutycznego, tylko regularne zajęcia jej pomogą, tylko po nich widać poprawę, tylko dzięki nim marzenie o pierwszych krokach może się spełnić. Zbiórka ogłoszona była kilka dni wcześniej, tak by każdy mógł przemyśleć i poinformować o niej swoich rodziców. W słoneczny czwartek 21 października członkinie szkolnego samorządu, odwiedzając wszystkie klasy, zbierały pieniążki od wszystkich chcących wesprzeć akcję. Okazuje. się , iż cała nasza społeczność szkolna , to ludzie o  wielkich sercach, o czym świadczy zebrana suma pieniędzy: 657 zł. Wierzymy, że z pomocą Dobrych Ludzi oraz takich drobnych akcji jak ta nasza szkolna, uda się pomóc dziewczynce .Mai oraz jej rodzicom życzymy dużo siły i wytrwałości w walce trudnościami dnia codziennego.

opiekun SU : M.Jabrocka