Wycieczka na ,,Mikołajki"

Wycieczka na ,,Mikołajki

,,Już Mikołaj grzeje sanie.
Czego pragniesz niech się stanie.
Każde z marzeń skrytych w głębi
święty Dziadek może spełnić.”

W dniu 06.12.2021 r. uczniowie klasy VII oraz VIII wraz z wychowawcami Panią Agatą Świebodą oraz Panem Filipem Malikiem udali się na wycieczkę mikołajkową do Nowego Sącza. Plan wycieczki obejmował wizytę w kinie ,,Helios” i projekcję filmu pt.,, Wilk, lew i ja”. Kolejnym punktem spotkania była wizyta w kręgielni ,,Atom”. Zarówno uczniowie, jak i wychowawcy bawili się świetnie. Był to czas na sprawdzenie swoich umiejętności, naukę gry w kręgle, ale także integrację uczniów i nauczycieli.

W dniu 07.12.2021r. pracownicy kina ,,Helios” mieli okazję gościć kolejnych kinomanów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kosarzyskach. Byli to uczniowie klas IV, V i VI wraz z wychowawcami: Panią Marzeną Jabrocką, Panią Moniką Łączek – Bołoz oraz Panią Anną Janeczek. Podobnie, jak uczniowie klas VII-VIII uczestnicy wycieczki mieli okazję oglądnąć film pt. ,,Wilk, lew i ja”, który zrobił ogromne wrażenie zarówno na nauczycielach, jak i uczniach.

Wilk, lew i ja to niesamowita historia przyjaźni między dwójką dzikich zwierząt i młodą dziewczyną. Po śmierci swojego dziadka, młoda, utalentowana pianistka Alma powraca do domu swojego dzieciństwa na malowniczej, kanadyjskiej wyspie, z dala od zgiełku Nowego Jorku.