Pierwszy  Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

„Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała,

A do życia powolutku budzi się przyroda cała"

(T. Boy - Żeleński)

Nareszcie nadeszła wiosna! W poniedziałek , 21 marca 2022r, oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje i tematycznie związane z tym świętem tablice, nie zabrakło również strojów w kolorach wiosennych. Każda klasa miała okazję zaprezentować ubiór wyjątkowy, przygotowany na tą szczególną okazję. 21 marca przez wielu uczniów obchodzony jest także Dzień Wagarowicza, czyli umowne święto, które dla wielu jest pretekstem do opuszczenia szkoły. U nas było inaczej. Nikt szkoły nie opuścił, co więcej ,z tej okazji były "luźne lekcje", a samorząd szkolny przygotował na ten dzień wiele atrakcji. Radosne Świętowanie rozpoczęliśmy prezentacja multimedialną , na podstawie której odbył się następnie konkurs z nagrodami. Ważnym punktem programu  , było również ogłoszenie wyników szkolnego konkursu fotograficznego „ Szukamy wiosny”. W konkursie udział wzięło 29 uczniów .Najciekawsze zwiastuny wiosny, uchwycone na zdjęciach, zostały nagrodzone. Wszystkie prace zostały pokazane całej społeczności szkolnej, a każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę oraz dyplom.

1 miejsce – Kacper Smajdor kl 6

1 miejsce – Julia Skalniak- kl 1

2 miejsce -Oliwia Jaworska kl 3

2 miejsce-Michał Franczyk kl 7

3 miejsce – Emilia Lichoń kl 3

3 miejsce- Maja Dziedzina kl1

Również w tym dniu odbył się miedzy klasowy konkurs wiedzy Szkolny Omnibus , w którym uczniowie ze wszystkich klas odpowiadali na wylosowane pytania z wiedzy ogólnej.

21 marca to także Święto Osób z Zespołem Downa, czyli dzień kolorowej skarpetki. Nasza społeczność uczniowska również dołączyła się do akcji i wsparła osoby z Zespołem Downa zakładając skarpetki nie do pary. „Mam skarpetki nie do pary. Powiesz pewnie: NIE DO WIARY!  Lecz nie wszystkie życia dary, muszę siebie łączyć w pary.” Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia były słodkie upominki dla każdej klasy oraz barwny korowód na teren Kosarzysk z piękną eko Marzanną na czele.

To był piękny, słoneczny i radosny DZIEŃ WIOSNY !

Marzena Jabrocka