Spotkanie Wielkanocne - Nasz Dom

Wielkanocne odwiedziny dzieci klas I-III w „Naszym Domu”

Dnia 26 kwietnia dzieci klas I-III pod przewodnictwem Siostry Agnieszki udały się do sąsiadującego z naszą szkołą Stowarzyszenia „Nasz Dom”. Celem odwiedzin było przede wszystkim spotkanie i uczynienie radości wszystkim podopiecznym placówki. Dzieci opowiedziały o Świętach Wielkanocnych, zwyczajach i nadziei z nimi związanej. Przedstawienie było spójne z czasem wiosennym, a więc tryskającym optymizmem, radością, ufnością, rodzeniem się do wiosennego życia. Uczniowie wraz z uczestnikami „Naszego Domu” zaśpiewali piosenki świąteczne oraz wiosenne. Miło było patrzeć,  jak na twarzach , często strudzonych życiem, przeciwnościami losu, chorobami pojawiał się uśmiech. Dzieci przygotowały także niespodzianki, a Siostra wręczyła cudowny obraz Pana Jezusa, mający przypominać o najważniejszym aspekcie i celowości życia. Nasze Dzieci w Naszym Domu czuły się również zaopiekowane, nagrodzone upominkami, które będą dla nich przypomnieniem pobytu wśród sąsiadów z tego samego podwórka. Siostrze Agnieszce dziękujemy za inspiracje oraz pomysł na spotkanie. Jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich z okazji okresu Wielkanocnego.

Małgorzata Rams