Rocznica Konstytucji 3 maja

W dniu 29.04.2022r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Osoby biorące w niej udział to uczniowie z klasy 6 - Tomasz Buczek, Wojciech Gumulak, Bartosz Kluska, Lena Sikorska, Anna Rychtarczyk, Olga Ściurka oraz z klasy 8 -  Agata Cużytek i Martyna Kożuch

Przewodnicząca szkoły, Agata Cużytek przywitała zgromadzonych gości, wśród których byli: Pan Dyrektor Marian Dobosz, reprezentantki Rady Rodziców, nauczyciele, wychowawcy, a także dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas 1-8.

Po przywitaniu nastąpiło wprowadzenie pocztu sztandarowego oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Kolejnym elementem spotkania było krótkie wprowadzenie do uroczystości przez przewodniczącą szkoły oraz recytacja wiersza w wykonaniu ucznia Wojciecha Gumulaka.

W kolejnej część akademii uczniowie:  Tomasz Buczek, Bartosz Kluska, Lena Sikorska, Anna Rychtarczyk, Olga Ściurka i Martyna Kożuch odegrali scenkę obrazującą rozmowę książek w bibliotece. Rozważania księgozbioru dotyczyły najważniejszych faktów związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Cała społeczność szkolna zaśpiewała wspólnie pieśń pt. ,,Witaj majowa jutrzenko”.

Organizatorem akademii była Pani Anna Janeczek.