Spotkanie w Banku Spółdzielczym w Piwnicznej-Zdroju

Dnia 24 maja br. gościliśmy w banku grupę dzieci z Przedszkola w Kosarzyskach.

Przedszkolaki zwiedziły salę obsługi, dowiedziały się dlaczego, gdzie i w jaki sposób przechowuje się pieniądze.

Dzieci z zaciekawieniem zwiedzały pomieszczenia znajdujące się w Centrali Banku, natomiast na Sali Konferencyjnej poznały oraz przetestowały urządzenia przydatne w pracy bankiera m.in.: maszynki do przeliczania monet, banknotów.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się liczenie pieniędzy w liczarkach.

Przedszkolaki próbowały samodzielne odczytywać nominały na monetach i banknotach oraz odpowiednio je klasyfikowały.

Nie obyło się również bez prostych zadań matematycznych dotyczących dodawania i odejmowania.

Nie lada gratką była także możliwość zajrzenia do Gabinetu Prezesa.

Przy słodkim poczęstunku dzieci zapoznały się z historią pieniądza oraz ideą oszczędzania. Przedszkolaki obejrzały prawdziwą prezentację szkoleniową na Sali Konferencyjnej.

Na koniec dzieci dostały drobne upominki, wśród których były m.in. balony oraz wiatraczki z logo Banku i słodycze. Spotkanie sprawiło wszystkim dużo radości i zadowolenia

Zapraszamy częściej!