Konkurs recytatorski poezji regionalnej

03 czerwca 2022r., dwie uczennice naszej szkoły – Olga Ściurka z kl. VI i Martyna Kożuch z kl. VIII – wzięły udział w X Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Regionalnej. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Głębokiem. Olga recytowała wiersz  Krystyny Dulak  Diaboł na jarmaku oraz fragment utworu Marii Kownackiej  Rogaś z Doliny Roztoki, natomiast Martyna przedstawiła wiersz Wandy Łomnickiej-Dulak  A jeśli w niebie i również fragment utworu Marii Kownackiej  Rogaś z Doliny Roztoki.

Konkurencja była duża, ale Olga pokonała innych uczestników i zdobyła I miejsce w kategorii: gwara-poezja kl. IV-VI, natomiast Martynie przypadło III miejsce w kategorii: gwara-poezja kl. VII –VIII. Uczennicom gratulujemy!

A.Ś.