Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

1.09.2022 r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Witam bardzo serdecznie wszystkich zebranych na dzisiejszej uroczystości rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023.Witam rodziców, ks.proboszcza, nauczycieli, pracowników szkoły, szczególnie uczniów i dzieci,     a przede wszystkim tych co są u nas pierwszy raz w szkole.

Jest mi miło, że znów po 3 letniej przerwie spowodowanej pandemią możemy się spotkać jako cała społeczność szkolna na akademii z tej okazji bo ostatnio miało to miejsce w wrześniu 2019 r.

Wracamy do szkoły po dwumiesięcznym wakacyjnym wypoczynku. Zadowoleni, opaleni, pełni wrażeń i wspomnień. Z pewnością przystąpicie z wielkim  zapału  i zaangażowania od pierwszego dnia nauki szkolnej.

Czeka Was wiele przygód, radości a może niespodzianek w czasie pobytu  w szkole i poza nią.

Trzeba być systematycznym i aktywnym od początku  będziecie pracować na efekt  końcowy czyli na świadectwo końcowe danej klasy. Dla tych co są ambitni są świadectwa z wyróżnieniem z tzw. czerwonym paskiem gdzie średnia jest powyżej 4,75  w klasach VI-VIII.

Przed Wami wiele sprawdzianów, klasówek i wypracowań, liczne zadania do wykonania i problemy do rozwiązania.

Jestem przekonany, że podołacie stawianym wymaganiom i będziecie mieć satysfakcję z osiągniętych wyników na świadectwie szkolnym.

To także szczególny rok dla uczniów klasy VIII bo w maju przyszłego roku  będą pisać tzw.egzamin ósmoklasisty z 3 przedmiotów. Należy się do niego dobrze przygotować  bo będzie on miał wpływ na wybór danej szkoły i zwiększa szanse  na dostanie się do niej.

Nauczycielom życzę dużo wytrwałości i cierpliwości i satysfakcji z pracy z uczniem i dzieckiem.

Natomiast rodzicom życzę  jak najmniej zmartwień i wiele radości ze swoich dzieci.

Gościmy także nowych uczniów i dzieci z Ukrainy oraz z  innych szkół, które będą uczęszczać do naszej szkoły w różnych klasach. Mamy nadzieję, że będą się z nami integrować i wspólnie osiągniemy sukces.

Chcę bardzo serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali w pomoc w organizacji festynu rodzinnego który się odbył 9 lipca na terenie naszej szkoły.

Jak Państwo pewnie zauważyliście od wakacji rozpoczęły się prace gospodarcze związane z nowym boiskiem wielofunkcyjnym, które powstaje i będzie służyło dzieciom, uczniom i całemu środowisku.

Wspomnę także o ważnej 82 rocznicy września i wybuchu II wojny światowej i miejscach pamięci narodowej na naszym terenie czyli przy pomniku Zworze, przy obelisku na Suchej Dolinie i przy grobie na Halach.

Podziękowania za organizację i przygotowanie dzisiejszej akademii  p. Małgorzacie Rams i p. Monice Morajdzie

Marian Dobosz