Poznaj Polskę - wycieczka do Krosna

Dnia 12.10.2022r. uczniowie klas IV – VIII wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę autokarową do Krosna. Była ona zrealizowana w ramach projektu. ,,Poznaj Polskę”. Program wycieczki obejmował wizytę w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, a także w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Pobyt w Krośnie obejmował bliższe poznanie pracy hutników, a także zwiedzanie podziemi miasta, gdzie zaprezentowane były szklane ,,dzieła sztuki”. Największe wrażenie na uczestnikach wycieczki wywarł pokaz tworzenia ze szkła skarbonki w kształcie świnki. Dzieci i wychowawcy mieli również możliwość wybijania w szkle pamiątkowych monet. Pogoda dopisała, uśmiechom, pstrykanym zdjęciom nie było końca. Uczestnicy wrócili bardzo zmęczeni, ale także szczęśliwi.

A.J.