Konkurs recytatorski w Nowym Sączu

10.11.2022 r. Konkurs recytatorski

200 lat temu, w 1822 r., w Wilnie ukazały się „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – dzieło które dało początek epoce romantyzmu w Polsce. W związku z tym, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego, natomiast Samorząd Województwa Małopolskiego, chcąc wpisać się w jego obchody ogłosił konkurs recytatorski dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z województwa małopolskiego pod hasłem: Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym. Z naszej szkoły, dwie uczennice klasy VII – Anna Rychtarczyk i Olga Ściurka, wzięły udział w tym wydarzeniu. W czwartek, 10 listopada, w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu, odbył się powiatowy etap Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Nasze uczennice zakwalifikowały się do następnego etapu – wojewódzkiego, który będzie miał miejsce w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie. Życzymy im powodzenia i mocno trzymamy kciuki.

AŚ.

więcej  na stronie :