Otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy szkole

Wprowadzenie

Od 2018 roku szkoła nasza stała się 8 klasową szkołą podstawową, wcześniej była 6 klasową. Od tego roku  przebywa w szkole więcej dzieci i uczniów i korzystają z infrastruktury wokół szkoły (boiska, placu zabaw).

W szkole przebywają uczniowie klas starszych czyli 7 klasy i 8 klasy i są to najstarsze roczniki i szczególnie chłopcy mają większą siłę i mocniejsze kopnięcia stąd często po ich strzałach na bramkę piłka ,,lądowała” za ogrodzeniem szkoły na ulicę lub do posesji gdzie mieszkają siostry zakonne.

Wprawdzie pandemia trwała 2 lata (2020-2021) i były ograniczenia nawet korzystania z boisk szkolnych i placów zabaw ale po niej każdy chciał odreagować i młodzież i dzieci powróciły do aktywnego wypoczynku i rekreacji fizycznej.

Już od początku czerwca 2021 r. prowadziłem spotkania doradcze z przedstawicielami firmy, którzy budowali boiska na terenie MiG Piwniczna Zdrój by mogli się wypowiedzieć i zaproponować jakieś rozwiązania (czy nawierzchnia poliuretynowa czy sztuczna trawa).

Spotykałem się też z Burmistrzem i dyr.Zeasu p.Urszula Sikorska informując o bieżących potrzebach szkoły i zadaniach priorytetowych.

W lipcu 2021 r. napisałem pisma do Burmistrza MiG Piwniczna-Zdrój p.Dariusza Chorużyka  i przewodniczącego Rady Miejskiej p.Adama Musialskiego wraz z uzasadnieniem budowy boiska i aktualnymi zdjęciami, które stwarzało zagrożenie dla zdrowia dzieci i uczniów ponieważ były tzw. wybrzuszenia na asfalcie.

We wrześniu 2021 r. przew. Rady Miejskiej p.Adam Musialski złożył pismo do Burmistrza MiG o wprowadzenie do budżetu na 2022 r. zadania pod nazwa Remont boiska sportowego. Burmistrz  wprowadził do zadanie do budżetu  i ruszyła   ,,lawina szczęścia”. Postarano się też o dofinansowanie z Urzędu Województwa Małopolskiego .

Powstawał projekt do końca roku kalendarzowego, który należało dostosować do realiów jakie były na naszym terenie szkolnym. Wiele spotkań odbyłem z p.Elą Polakiewicz specjalistką d.s inwestycji i projektantką p.Urszulą Rybką.

W dalszej ciągu było ich też wiele i dotyczyły różnych rozwiązań związanych z budową tego boiska, ale efekt końcowy jest bardzo dobry.

Oficjalne otwarcie odbyło się w dniu 23.11.2022 r. ponieważ zbliżał się termin oddania tej inwestycji i końcowe odbiory.Boisko ze względu na zapewnienie  bezpieczeństwa dzieciom i uczniom oraz  ochrony mienia szkoły  jest objęte monitoringiem wizyjnym.

W otwarciu uczestniczyli :

Burmistrz Miasta i Gminy Piwniczna Zdrój – p.Dariusz Chorużyk

Przewodniczący Rady Miejskiej – p.Adam Musialski

Dyrektor Zespołu Ekonomiczno -Administracyjnego Szkół – p.Urszula Sikorska

Dyrektor Szkoły Podstawowej  w Kosarzyskach – Marian Dobosz

Wykonawca  - Firma budowlana Kompleks Bud p.Józef Wójcik

Inspektor nadzoru budowlanego  - p.Janusz Liptak

Kierownik budowy – p.Stanisław Myjak

Specjalista d.s inwestycji urzędu MiG Piwniczna Zdrój  - p.Elżbieta Polakiewicz

Zca Przewodniczącej Rady Rodziców – p.Dominika Smajdor

Przedstawiciel nauczycieli – p.Anna Janeczek , p.Marzena Jabrocka

Przedstawiciel uczniów - Julka Buczek

Konserwator szkoły – p.Jakub Gumulak

Bardzo dziękuję w imieniu społeczności szkoły i środowiska Kosarzysk za realizację tej inwestycji (boisko wielofunkcyjne) władzom samorządowym MiG Piwniczna Zdrój : Burmistrzowi i Przewodniczącemu Rady Miejskiej oraz wszystkim tym, którzy wspierali tę inwestycję.

Marian Dobosz

P.S.Ze względu na warunki atmosferyczne na wiosnę planowane jest otwarcie boiska wielofunkcujnego z udziałem dzieci,uczniów i rodziców całej społecznosci szkolnej.