Zabawa karnawałowa kl.I-III

Zabawa karnawałowa klas I – III

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszej szkole 14 lutego 2023r.

Sala gimnastyczna w kolorowej, bajkowej scenerii wyglądała inaczej niż na co dzień i zamieniła się w prawdziwą salę balową. To właśnie rodzice zadbali o ten wspaniały wystrój, a także stroje i przebrania dla swoich pociech, które umożliwiły wcielanie się w ulubione postacie. Dostarczały emocji, budziły zaskoczenie i zachwyt. Prowadzące zabawę animatorki zachęcały do tańca przy skocznej muzyce, którą dzieci znały, a często nawet wtórowały jej, głośno śpiewając. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach z nagrodami. Punktem kulminacyjnym zabawy karnawałowej był wybór króla i królowej balu.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, rodzicom i nauczycielom.

Dziękujemy Pani Romie Malik, Pani Dorocie Malik i Pani Monice Tokarczyk za zaangażowanie i pomoc w organizacji tegorocznej zabawy, przygotowanie smacznych przekąsek i napojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok.

M.G.