Zima na sportowo i wesoło

„Zima  na wesoło - Szkoła na Lodowcu”

W dniu 02.03.2023r uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach narciarskich slalom gigant oraz zjazd na „byle czym”. Całe wydarzenie obyło się na stoku narciarskim na Suchej Dolinie gdzie przy bardzo pięknej pogodzie i świetnych warunkach atmosferycznych przyszło rywalizować dzieciom z klas 0 – 8 w poszczególnych kategoriach z podziałem na chłopców i dziewczynki.

W kategorii klas 4-6 chłopców pierwsze miejsce zajął Jan Buczek, drugie miejsce zajął Marcin Miechurski  trzecie miejsce przypadło Oskarowi Suchowian. Wśród dziewcząt pierwsza była Emilia Lichoń, druga była Julia Śmigowska, a trzecia Zofia Pałka

W kategorii klas 7-8 chłopców pierwsze miejsce zajął Karol Miechurski, drugie miejsce zajął Hubert Gumulak a trzecie Wojciech Gumulak wśród dziewcząt pierwsza była Klaudia Żywczak druga  Olga Ściurka, a trzecia była Julia Buczek.

Zjazd na „byle czym” odbywał się na wyznaczonej trasie gdzie dzieci z naszej szkoły nie biorący udziały w slalomie gigancie mogły spędzić czas w świetnej atmosferze i również rywalizować na śniegu w dobrej zabawie.

W kategorii klasa O pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Wojciechowska, drugie miejsce Hanna Polakiewicz a trzecie Julia Bołoz. W starszych  kategoriach  wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Dominik Poręba, drugie miejsce Dawid Jurczyński a trzecie Maksymilian Lenort, natomiast wśród dziewcząt pierwsza była Weronika Grucela ,druga Marta Lisowska a trzecia była Ola Żywczak.

Wszystkim uczniom składamy serdeczne gratulacje za świetną zabawę oraz wspaniałą atmosferę.

Podziękowania należą się również sponsorom którzy ufundowali nagrody. Naturalna Woda Mineralna „Piwniczanka” oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr2 w Piwnicznej-Zdroju.

Dziękujemy również rodzicom zaangażowanym w ten dzień, który to przygotowały poczęstunek dla dzieci.

Szczególne podziękowania kierujemy dla Stacji narciarskiej „Słoneczna Dolina” za świetne przygotowanie stoku oraz trasy zjazdu slalomu.

Filip Malik