I Dzień wiosny

Dnia 21.03.2023 r. w naszej szkole obchodzono pierwszy dzień wiosny. Na korytarzu głównym zgromadziła się cała społeczność szkolna – począwszy od grupy przedszkolnej na klasie 8 skończywszy. Uczniowie i wychowawcy mieli za zadanie w tym dniu założyć ubranie w określonym kolorze. Paleta barw prezentowała się następująco:

- grupa przedszkolna – różowy;

- klasa ,,0” – żółty;

- klasa 1 – niebieski;

- klasa 2 – biały,

- klasa 3 – zielony,

- klasa 4 – mix kolorów;

- klasa 5 – pomarańczowy,

- klasa 6 – brązowy;

- klasa 7 – czerwony;

- klasa 8 – czarny.

Uroczystość rozpoczęła się od przybliżenia uczniom wydarzenia, które jest równocześnie obchodzone wraz z pierwszym dniem wiosny. Mowa o Dniu Kolorowej Skarpetki mający na celu zwrócić uwagę i uwrażliwić ludzi na problem osób cierpiących na Zespół Downa. Kolejnym punktem spotkania była prezentacja strojów przez każdą grupę w rytm muzyki, która była włączana losowo. Ostatnim elementem wydarzenia było sporządzenie przez każdą klasę plakatu dotyczącego wiosny. Inicjatorem i organizatorem spotkania był samorząd uczniowski wraz z jego opiekunem – Panem Filipem Malikiem.

A.J.