Konkurs recytatorski w kl.O

W związku z ustanowieniem przez Senat RP 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika, powiat nowosądecki, pod patronatem Starosty Nowosądeckiego - Marka Kwiatkowskiego oraz Burmistrza Starego Sącza - Jacka Lelka, zorganizował konkurs recytatorski dla dzieci przedszkolnych, pod hasłem ,, Wszechświat w poezji’’.

Konkurs ma na celu zapoznanie dzieci z tematyką dotyczącą kosmosu, planet, kosmosu oraz przybliżenie postaci Mikołaja Kopernika.

Dnia 22.03.2023 r. odbyły się eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Sześcioro dzieci prezentowało wiersze, a trzyosobowe jury oceniało przygotowanie uczestników. Zwrócono uwagę na opanowanie pamięciowe tekstu, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszystkie dzieci były świetnie przygotowane, jednak trzeba było wybrać dwie osoby, które będą reprezentowały naszą szkołę, recytując utwory w Powiatowej i Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu. Po burzliwych obradach, wyłoniono zwycięzców, zostali nimi: Zuzanna Wojciechowska i Franciszek Ząber, którzy otrzymali największa ilość punktów. W dniu 3 kwietnia 2023 r. będą oni próbować swoich sił recytując wybrane utwory w Bibliotece w Starym Sączu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a za Zuzię i Frania trzymamy mocno kciuki.

M.Ś.