Pisanki Wielkanocne

Szkolny konkurs pt:,, Pisanka wielkanocna”. 5.04.2023 r.

W okresie przedświątecznym w naszej szkole odbył się konkurs , którego przedmiotem  było wykonanie tradycyjnej pisanki wielkanocnej na wydmuszce, jajku gotowanym, plastikowym, steropianowym lub z innego trwałego materiału. Celem konkursu było: propagowanie tradycji i folkloru związanego z Wielkanocą , popularyzacja sztuki ludowej i rękodzieła wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie zdolności plastycznych.

Pisanki oraz kompozycje dekoracyjne z jajkiem w tle, wykonane przez naszych uczniów były przepiękne ,barwne oraz pomysłowe.

W klasach I- III wśród zwycięzców znaleźli się:

I m. Tomasz Kulig z kl.III ( pisanka zajączek)

II m. Aleksandra Żywczak z kl.III ( kompozycja kurczątek)

III m. Amelia Malczak z kl.III  ( pisanka oklejana kuleczkami plasteliny)

Wyróżnienia: Maksymilian Żywczak, Bartosz Izworski, Bartosz Matyszkiewicz, Amelia Gumulak, Antonina Dulak oraz Wojciech Ściurka.

W klasach IV-VIII najpiękniejsze pisanki wykonali:

I m. Wiktoria Miechurska z kl. VIII

II m. Weronika Grucela z kl.V

III m. Marcin Miechurski z kl. V

Wyróżnienia: Oliwia Jaworska, Julia Drozd, Paweł Smyda.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości, zdolności i dużej wyobraźni oraz życzymy Wesołych Świąt i smacznego jajka!

J.P