Biblioteka dla klasy 0

Dnia 17.04.2023r. bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z oddziału ,,0” pod opieką Pani Marii Ściurki. Spotkanie dotyczyło przybliżenia najmłodszym uczniom specyfiki pracy bibliotekarza, zaprezentowania zbiorów bibliotecznych. Obfitowało również w różnego rodzaju zagadki oraz konkursy. Dzieci miały możliwość zapoznania się z książeczkami od których będą zaczynać swoją przygodę z czytaniem. Zobaczyły również jak wygląda karta czytelnika, jakie informacje zawiera. W trakcie zajęć miały również możliwość sprawdzenia swoich sił poprzez próbę podniesienia największej i najcięższej książki znajdującej się w bibliotece – Słownika Języka Polskiego. Spotkanie zakończone zostało wręczeniem upominków oraz wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.

A.J.

61901