Warsztaty z preorientacji zawodowej w kl.8

21.04.2023 r.Jak co roku, uczniowie klasy VIII stają przed dylematem do jakiej szkoły ponadpodstawowej iść, jaki zawód wybrać. Wybór dalszej ścieżki edukacji po ukończeniu podstawówki nie jest łatwy. Dla niektórych uczniów jest to pierwsza tak poważna decyzja życiowa.

Z pomocą uczniom klasy VIII naszej szkoły w wyborze dalszej drogi życiowej przyszli doradcy zawodowi Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Starym Sączu, p. Małgorzata Mordarska oraz p. Grzegorz Lewicki. Podczas warsztatów jakie zostały zorganizowane w dniu 21 kwietnia br. uczniowie mieli okazję lepiej poznać samych siebie, zastanowić się, jakie mają potrzeby i gdzie je najlepiej zrealizować oraz zapoznać się z różnymi możliwościami kształcenia po szkole podstawowej.

Z pewnością były to cenne wskazówki jednak to sami uczniowie podejmą ostateczną decyzję o wyborze szkoły.

Jerzy Jamrozowicz