Spotkanie z ratownikiem medycznym

Dnia 12.05.2023 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym – Panem Mateuszem Bołozem.Udział w nim wzięli uczniowie klas I-VIII. Prowadzący pokazywał w jaki sposób należy udzielać pomocy przedmedycznej dorosłym, dzieciom, a także niemowlętom. Pokaz odbywał się z wykorzystaniem sprzętu medycznego oraz manekinów, tzw. fantomów medycznych. Ratownik w jasny i klarowny sposób zdradzał tajniki udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie również wykazali duże zainteresowanie oraz wiedzę. Na szczególną uwagę zasługuje uczeń klasy VI – Oskar Suchowian- Szaflarski, a także klasy VII – Wojciech Gumulak. Chłopcy dali dowód swojej rozległej wiedzy na temat sposób udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

A.J.