Dzień Rodziny

7.06.2023 r.

Międzynarodowy Dzień Rodziny

Święto obchodzone  15 maja co roku ,ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ we wrześniu 1993 r. Celem obchodów jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny.

Bliskie serdeczne relacje z rodziną i krewnymi to podstawa szczęśliwego funkcjonowania każdego z nas. Są różne akcje z tym związane np.,,Dwie godziny dla rodziny” aby się cieszyć większą ilością czasu z najbliższymi. Oczywiście spędzamy ten dodatkowy czas aktywnie. Wiadomo bowiem ,    że najwięcej radości daje wspólna zabawa. Po prostu odkrywamy radość z bycia z rodziną.

Według CBOS życie rodzinne wciąż jest dla Polaków najważniejsze. Tak naprawdę nie ma znaczenia co będziemy robić tego dnia, najważniejsze jest byśmy byli razem i wspólnie spędzali czas. Bo chwile spędzone  z dzieckiem czy bliskimi są bezcenne. I nie ma w tym przesady.

Dla każdego z ans Mama i Tata to najpiękniejsze słowa świata.To święto rodziny to wyjątkowy czas nie tylko dla dzieci lecz również dla rodziców.

My dorośli często sięgamy pamięcią wstecz i staramy sobie przypomnieć  jak to było dawniej co robiliśmy z rodziną z mamą i tatą, babcią i dziadkiem z rodzeństwem.

Na koniec dyrektor szkoły życzył wszystkim zebranym rodzinom grupy przedszkolnej  wszystkiego najlepszego w życiu, dużo radości z przebywania ze sobą, ze spędzonych chwil, zdrowia i uśmiechu na co dzień.

M.D.