Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju

8.09.2023 r.

Festiwal biegowy w Piwnicznej-Zdroju.

W dniach 8,9,10. 09.2023 r.(piątek,sobota,niedziela) trwał festiwal biegowy w Piwnicznej-Zdroju. Była to 14 edycja tego festiwalu poprzednio odbywał się on w Krynicy Zdroju, a od 2021 roku w Piwnicznej- Zdroju. Przez 3 dni była oferta dla biegaczy na różnych dystansach. W piątek wystartowali uczniowie szkoły podstawowej z naszej szkoły w tzw. drużynowej konkurencji która składała się z rywalizacji w żonglowaniu piłki nożnej chłopcy),odbijaniu piłki siatkowej (chłopiec,dziewczyna), rzuty do celu lotkami (cała drużyna), skoki w dal (cała drużyna),skoki na skakance tyłem (dziewczęta).Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas IV-VI ( Marcin Miechurski,Jan Buczek,Weronika Grucela,Emilia Lichoń) i klas  VI-VIII (Dawid Wojtas,Kacper Smajdor,Olga Ściurka,Julia Śmigowska).

Ponadto wystartowali w biegu na 600 m i w swojej grupie wiekowej najlepiej zaprezentowała się wśród dziewcząt  Olga Ściurka, która wygrała ten bieg, a Marcin Miechurski zajął 3 miejsce. Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki, pamiątkowe medale za udział w biegu i mogli skorzystać bezpłatne z poczęstunki i lodów firmy Koral  Opiekunem na tych zawodach był nauczyciel w.f. p.Filip Malik. Przy organizacji imprezy był też dyrektor szkoły Marian Dobosz, który im kibicował i robił zdjęcia.W sobotę był bieg na 10 km,który start miał w Kosarzyskach na parkingu i trasa w dół  prowadził do stacji hanuszów i z powrotem do miasteczka biegowego.

M.D.