Ślubowanie I klasy

ŚLUBOWANIE KLASY I

Dnia 31 października odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania i Pasowania na Ucznia Klasy Pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli zaprezentować to, czego się już w szkole nauczyli. Pięknie, odświętnie ubrani, przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Dzieci pięknie śpiewały piosenki, recytowały wiersze i odpowiadały na szereg bardzo ważnych pytań. Wszystkich zebranych zachwycił również taniec w wykonaniu uczniów. Po zakończonej prezentacji rodzice i pan dyrektor zgodnie stwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Doniosłym momentem uroczystości był akt pasowania na ucznia. Kolorowym ołówkiem pasowania dokonał pan dyrektor Marian Dobosz. Tym samym pierwszaki zostały oficjalnie włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Piwnicznej - Zdroju. Wszyscy pierwszoklasiści dostali pamiątkowe medale, dyplomy oraz prezenty przygotowane przez swoich rodziców, a także wychowawców i uczniów starszych klas.

Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców bohaterów tego dnia, czyli uczniów klasy I.

M.G.